Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2016-05-02

JK darbdaviai pasisavina darbuotojams paliekamus arbatpinigius

  
JK darbdaviai pasisavina darbuotojams paliekamus arbatpinigius Šalyje veikianti arbatpinigių sistema klaidina tiek aptarnaujantį personalą, tiek ir klientus.

Pasak Jungtinės Karalystės veslo sekretoriaus Sajido Javido, šalyje veikianti arbatpinigių sistema klaidina tiek aptarnaujantį personalą, tiek ir klientus. Padavėjai turėtų gauti visus jiems paliktus arbatpinigius, o klientams turėtų būti aiškiau, kad arbatpinigių palikimas yra jų pasirinkimo laisvė.

Sajidas Javidas teigė, kad arbatpinigiai turi atitekti tam, kam buvo palikti ir pateikė pasiūlymą visiskai pašalinti arba sumažinti artbatpinigiams taikomą administracinį mokestį.
Dabartinės arbatpinigių sistemos kritikų teigimu, kai kurie restoranų tinklai reguliariai nuskaičiuoja dalį arbatpinigių, skirtų personalui arba juos visiskai pasisavina.
 
Kolkas nėra jokio įstatymo, kuris reglamentuotų kaip įmonės turėtų elgtis su jų darbuotojams paliktais arbatpinigiais. Didžiojoje Britanijoje yra beveik 150 tūkst. viešbučių, kavinių ir restoranų, kuriuose dirba apie 2 mln. aptarnaujančio personalo.
 
„Dauguma žmonių pastebėjo, kad kai jie palieka arbatpinigius, jie ne visada atitenka sunkiai dirbantiems žmonėms ir tai yra nepriimtina. Arbatpinigiai turi atitekti tiems žmonėms, kuriems jie buvo palikti. Tai turėtų būti tarsi savanoriška asmeninė padėka už gerą aptarnavimą “, - Bbc.co.uk dėstė S. Javidas.
 
Pasak politiko, šis planas padės padaryti arbatpinigių palikimą šalyje sąžiningesnį.
 
 
  

Žymos: Arbatpinigiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar žinai, kiek man kainuoja tavo mokslai?– Žinau, todėl ir stengiuosi kuo mažiau mokytis.