Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-14

JK ekonomikai – tarptautinis įspėjimo signalas 

  
JK ekonomikai – tarptautinis įspėjimo signalas Ekspertai nerimauja dėl to, kad JK ekonomika nebeauga ir gali pradėti smukti.

JAV reitingų agentūra „Moody\'s“ Jungtinės Karalystės (JK) kredito reitingui AAA nustatė neigiamą perspektyvą. Tai reiškia, kad JK ateityje gali netekti paties aukščiausio reitingo ir jai gali pabrangti skolinimasis tarptautinėse rinkose.

„Moody's“ teigia, kad peržiūrėti vienos didžiausių Europos Sąjungos ekonomikų įvertinimą verčia rūpestis dėl galimos recesijos ir euro zonos krizė, kuri neigiamai veikia ir jai nepriklausančių kaimyninių šalių ekonomikas. Amerikiečių reitingų agentūros nustatyta „neigiama perspektyva“ reiškia, kad per 18 artimiausių mėnesių egzistuoja 30 proc. tikimybė, jog JK neteks AAA reitingo.
Agentūra taip pat įspėjo Prancūziją ir Austriją dėl reitingo sumažinimo, o skolų krizę bandančios
įveikti Italijai, Ispanijai ir Portugalijai reitingas buvo sumažintas.
 
JK kancleris G.Osborne'as teigė, kad „Moody's“ perspėjimas yra signalas neišlaidauti ir mažinti apetitą skoloms „Britanija turi tvarkytis su savo skolomis, tai yra išbandymas visai politinei sistemai“, - BBC sakė kancleris.
 
Kancleris G.Osborne'as dėl ekonomikos lėtėjimo sulaukia daug kritikos.  
 
Šešėlinis kancleris Edas Ballsas reitingų agentūros žingsnį įvertino kaip „reikšmingą perspėjimą“. Jis sakė: „Mes nuosekliai įrodinėjome, kad kanclerio žingsnis pakelti mokesčius ir sumažinti išlaidas turės pasekmių“.
 
BBC ekonomistai teigia, kad agentūra nenurodo, kad dabartinė Vyriausybė turėtų keisti savo kursą. Anot jų, ekspertai pažymi, kad išlaidų mažinimas stabdo ekonomikos augimą ir jeigu jos nepavyks išjudinti, tada JK gresia reitingo sumažinimas.
 
Šalies kredito reitingas nurodo, kokia riziką prisiima investuotojai, skolindami tai šaliai. Aukščiausias reitingas reiškia, kad valstybė gali skolintis pačiomis geriausiomis sąlygomis. Pasaulyje paprastai vadovaujamasi trijų reitingų agentūrų – „Moody's“, „Standard & Poor's“ bei „Fitch“ - vertinimais. Tiesa, šios agentūros buvo smarkiai kritikuotos dėl prisidėjimo prie finansų krizės, nes jos netiksliai vertino rizikingas bendroves prieš finansų sistemos griūtį 2008 metais.
  

Žymos: Euro zonos krizė, Verslas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biologijos pamoka. Kviečiamas atsakinėti Petriukas.
– Kokio paukščio čia kiaušiniai?
– Nežinau.
– O čia?
– Taip pat nežinau.
– O čia?
– Neįsivaizduoju!
– Na, nieko nemoki, sėsk, du. Kokia pavardė?
Petriukas ir sako:
– Atpažink iš kiaušinių!