Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-22

JK pareigas pradėjo eiti naujasis ambasadorius Renatas Norkus

  
JK pareigas pradėjo eiti naujasis ambasadorius Renatas Norkus Julian Evans ir Lietuvos ambasadorius JK Renatas Norkus.
Prieš paskyrimą diplomatas dirbo Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinių santykių ir saugumo politikos departamento vadovu.

Pareigas pradėjo eiti naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus.

Pirmąją darbo dieną 2017 m, rugpjūčio 21 d. diplomatas susitiko su JK užsienio reikalų ministerijos Protokolo skyriaus direktoriumi Julian Evans.
Nepaprastajam ir įgaliotajam šalies ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje Renatui Norkui skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė rugpjūčio 1 d.
 
Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvai svarbu išsaugoti glaudžius saugumo, ekonominius ir žmogiškuosius ryšius su Jungtine Karalsyte, net ir šiai šaliai pasitraukus iš Europos Sąjungos. Jungtinė Karalystė yra artima ir patikima NATO sąjungininkė, ženkliai prisidedanti prie Baltijos šalių saugumo. Ši šalis prisiėmė atsakomybę vadovauti tarptautiniam NATO batalionui Estijoje, jos kariai ir karinis laivynas ne kartą dalyvavo karinėse pratybose regione.
 
Vykstant „Brexit“ procesui, būtinas ir itin aktyvus ambasados bendradarbiavimas su JK gyvenančiais lietuviais. Diplomatų pareiga – laiku informuoti apie žmonių laukiančius pasikeitimus ir padėti įveikti gyventojams bei verslui kylančias kliūtis.
 
LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos ambasadorius JK Renatas Norkus. LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos ambasadorius JK Renatas Norkus.
Prezidentė taip pat akcentavo, jog Lietuvos žmonėms, besidomintiems galimybėmis sugrįžti namo, būtina padėti – pristatyti visas galimybes, teikti pagalbą konsuliniais klausimais, skleisti sėkmės istorijas.
 
Ambasada taip pat turi stiprinti JK gyvenančių lietuvių ryšį su tėvyne, skatinti lietuvių bendruomenių ryšius.
Lietuvai reikšmingas ir ekonominis bendradarbiaviams su Jungtine Karalyste. Tai – 7 didžiausia mūsų šalies eksporto rinka, todėl ambasada turi padėti lietuvos verslui stiprinti savo pozicijas Jungtinėje Karalystėje, pristatyti investicines galimybes šios šalies verslui Lietuvoje.
 
Ambasadorius yra dirbęs Lietuvos atstovybėje NATO ir ambasadoje JAV, 2004 – 2008 m. ėjo Krašto apsaugos ministerijos viceministro pareigas, vėliau buvo šalies ambasadoriumi Vienoje prie ESBO, pirmininkavo ESBO nuolatinei tarybai, ėjo Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje pareigas. Prieš paskyrimą diplomatas dirbo Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinių santykių ir saugumo politikos departamento vadovu.
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Renatas Norkus,, Lietuvos ambasadorius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bronius buvo vedęs du kartus, ir abu – nelaimingai: pirmoji žmona nuo jo pabėgo, o antroji – ne...