Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-11-14

JK politikas: Lietuvoje nereikia NATO karių

  
JK politikas: Lietuvoje nereikia NATO karių
© Flickr.com nuotr.
Lietuvoje rengiantis dislokuoti NATO batalioną, J. Corbynas ragina atsisakyti tokios taktikos.
Turime demilitarizuoti pasienį ir išlaikyti pajėgas kuo toliau.

Jungtinės Karalystės paralmento opozicinės leiboristų partijos lyderis pareiškė, jog NATO neturėtų siųsti karių į šalis, turinčias bendrą sieną su Rusija.

Jeremy Corbynas sekmadienį ryte BBC1 eteryje pareiškė, kad tokia karinio aljanso strategija tik eskaluoja naują šaltąjį karą.
„Turime demilitarizuoti pasienį ir išlaikyti pajėgas kuo toliau, kitaip mes įsivelsime į šaltąjį karą“, – sakė J. Corbynas.
 
JK, kaip NATO narės, karinės pajėgos taip pat siunčiamos į kitas aljanso šalis, turinčias sienas su Rusija. Tokia taktika pasirinkta stiprinant regiono saugumą, pagal ją Vokietijos karių pagrindu bus sufotmuotas tarptautinis batalionas, kuris bus dislokuotas Lietuvoje nuo kitų metų vasario.
 
Rusija, reaguodama į tai, Kaliningrado srityje taip pat aktyvina karines savo pajėgas ir dislokuoja šioje teritorijoje tolimojo nuotolio „Iskander“ raketas, galinčias nešti branduolinį užtaisą.
 
J. Corbynas ne kartą viešai kritikavo Rusiją dėl šios šalies visuomenės militarizacijos bei žmogaus teisių pažeidimų, jis dėl to savo nuomonės nekeičia, bet mano, jog ir tokiomis sąlygomis galima su Vladimiro Putino valdoma valstybe pagerinti santykius.
 
Apie santykių su Rusija gerinimą kalba ir naujai išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Jis net eskaluoja mintį apie JAV atsiskyrimą nuo NATO ir dėl to susilaukė griežtos aljanso vadovybės kritikos.
 
  

Žymos: Rusija, NATO, Kariai, Jeremy Corbyn

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbas ne vilkas, nes vilkai nenervina.