Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com, bns.lt   |   2019-07-12

JK pristatė technologijų milžinių apmokestinimo įstatymo projektą

  
JK pristatė technologijų milžinių apmokestinimo įstatymo projektą
© Pixabay.com

Jungtinė Karalystė (JK) ketvirtadienį pristatė „skaitmeninių paslaugų mokesčio“ teisės akto projektą, pagal kurį ji ketina apmokestinti pasaulines technologijų milžines, kol didžiosios šalys susitars dėl šio ginčytino klausimo.

Siūlomas mokestis, dėl kurio bus konsultuojamasi iki rugsėjo mėnesio, bus taikomas „didelėms skaitmeninėms įmonėms“ ir priklausys nuo „vertės, gaunamos iš JK vartotojų“, pareiškė šalies finansų ministerija.
Ministerija pažymėjo, kad 2 proc. dydžio mokestis, kurį ji ketina įvesti kitą balandį, nebus taikomas mažoms įmonėms ar toms bendrovėms, kurios patiria nuostolių Jungtinėje Karalystėje, siekiant apsaugoti startuolius.
 
„Šis tikslinis ir proporcingas skaitmeninių paslaugų mokestis yra skirtas užtikrinti sąžiningą ir konkurencingą mūsų mokesčių sistemą šioje srityje, kol bus priimtas ilgalaikis tarptautinis susitarimas“, – pažymėjo valstybės iždo ministras Jesse Normanas.
 
Ministerija paskelbė apie planuojamą įstatymą tą pačią dieną, kai Prancūzija tapo pirmąja tokį mokestį įvedusia didžiąja šalimi. Prancūzijoje patvirtintas įstatymas numato 3 proc. mokestį nuo Prancūzijoje gautų skaitmeninių įmonių pajamų, kai įmonės bendrosios pajamos siekia daugiau kaip 750 mln. eurų, o Prancūzijoje gaunamos pajamos viršija 25 mln. eurų.
 
Prancūzijos įstatymų leidėjai pritarė įstatymo projektui, nepaisydami JAV prezidento Donaldo Trumpo nurodymo atlikti tyrimą, kuris gali lemti baudžiamuosius muitus.
Jungtinėse Valstijose yra įsikūrusios daugelis didžiausių pasaulio technologijų bendrovių, tokių kaip „Amazon“, „Apple“, „Facebook“ ir „Google“.
 
Kitos pirmaujančios šalys siekia sumažinti atotrūkį, dėl kurio daugelis tokių įmonių praktiškai nemoka mokesčių veiklos šalyse, nepaisydamos didelio iš savo vartotojų gaunamo pelno.
 
Jungtinė Karalystė remia JAV raginimus išspręsti šį klausimą reformuojant tarptautines mokesčių taisykles per Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) ir G20, todėl Londonas įsipareigojo atsisakyti naujojo mokesčio, kai tik bus pasiektas tarptautinis susitarimas.
 
Airija, kurioje būstines turi daugelis didelių amerikiečių technologijų bendrovių, paklausta apie Prancūzijoje įvestą mokestį pareiškė „nekomentuosianti kitos šalies mokesčių tvarkos“.
 
„Airija mano, kad iššūkius, kylančius dėl ekonomikos skaitmeninimo, geriausia spręsti ieškant tvaraus pasauliniu mastu suderinto sprendimo EBPO lygmeniu“, – pareiškė finansų ministerijos atstovas spaudai.
 
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Jungtinė Karalystė, Technologijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi lauke du vyrai ir vienas sako:
− Ar žinai kodėl blondinės sėdi prie lango kai žaibuoja?
− Nežinau. O kodėl?
− O todėl, kad jos mano, kad fotosesija atvažiavo..