Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-07-18

Jungtinėje Karalystėje užfiksuotas maisto kainų kritimas

  
Jungtinėje Karalystėje užfiksuotas maisto kainų kritimas
© Pixabay nuotr.
Maisto ir nealkoholinių gėrimų kainos per birželį nukrito 0,5 proc.
Maisto ir nealkoholinių gėrimų kainos per birželį nukrito 0,5 proc.

12-os mėnesių infliacija Jungtinėje Karalystėje birželio mėnesį sudarė 2,4 proc. bei išsilaikė tokiame pačiame lygyje kaip ir gegužę, paskelbė nacionalinis šalies statistikos departamentas ONS.

Rodikliai neatitiko rinkos lūkesčių, kuri prognozavo, kad metinė infliacija sutvirtės iki 2,6 procento.
Vartotojų kainų indeksas (CPI) Jungtinėje Karalystėje nekinta jau trečią mėnesį paeiliui bei jau daugiau nei pusantrų metų laikosi virš Anglijos banko pageidaujamos 2 proc. ribos.
 
Tuo tarpu bazinis CPI indeksas, į kurį neįskaičiuojami nepastovių maisto, alkoholinių gėrimų, tabako ir energijos kategorijų kainų pokyčiai, nusileido nuo 2,1 proc. gegužę iki 1,9 proc. birželį. Analitikai prognozavo, kad bazinis Jungtinės Karalystės CPI indekso rodiklis šeštąjį metų mėnesį liks nepakitęs.
 
Maisto ir nealkoholinių gėrimų kainos per birželį nukrito 0,5 proc., alkoholio ir tabako – 0,1 proc., o aprangos ir batų – 2,1 proc. Tuo tarpu transporto paslaugų kainos ūgtelėjo 0,8 proc., komunikacijos paslaugų – 0,7 proc., sveikatos apsaugos paslaugų – 0,2 proc., o kainos restoranuose ir viešbučiuose buvo 0,3 proc. didesnės nei gegužę.
 
ONS taip pat paskelbė, kad būsto kainų augimas Jungtinėje Karalystėje gegužę, palyginti su tuo pačiu 2017 metų mėnesiu, sulėtėjo iki 3 proc., kai balandį, pakoreguotais duomenimis, rodiklio augimas sudarė 3,5 proc.
Būsto kainų augimas Britanijoje penktąjį šių metų mėnesį buvo lėčiausias nuo 2013 metų rugpjūčio. Be to, rodiklis smarkiai neatitiko ekspertų lūkesčių, kurie prognozavo 3,7 proc. kainų prieaugį.
 
  

Žymos: Ekonomika, Verslas, Infliacija, Kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Girtas žmogus bando užsėsti ant arklio, tačiau jam vis nesiseka. Tada jis pradeda prašyti pagalbos visų šventųjų iš eilės:
– Šventas Petrai, padėk! Šventas Mykolai, padėk! Šventas Grigorijau, padėk!
Pagaliau, sukaupęs visas jėgas, jis dar kartą bando, tačiau persistengia ir perskrenda į kitą arklio pusę.
– Ramiau, ramiau! –sušunka jis. – Ne visi iš karto!