Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mantas Petruškevičius   |   2014-10-15

Ką būtina žinoti apie automobilių remontą Anglijoje

  
Ką būtina žinoti apie automobilių remontą Anglijoje Darbų kokybė ištikus rimtam gedimui – itin svarbi.

Automobilių keliuose akivaizdžiai daugėja ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje. Per pastaruosius metus keturračių transporto priemonių paklausa išaugo net dešimtadaliu, o šių metų rugsėjis viršijo visus specialistų lūkesčius ir buvo antras po kovo mėnuo pagal pardavimo skaičių visoje Jungtinėje Karalystėje. Tai džiugios naujienos ne tik šalies ekonomikai, bet ir milžiniškam transporto priemonių infrastruktūros tinklui: nuo naujų darbo vietų kelininkams iki mašinas aptarnaujančių ir jas remontuojančių darbuotojų.

Dauguma jų praėjus sunkmečiui gali vis garsiau pasigirti augančiu klientų skaičiumi, o vienas po kito atidaromi nauji automobilių servisai tai tik patvirtina.
Tačiau kaip iš tokios autoservisų gausos išsirinkti sau tinkamiausią ir neprašauti pro šalį? Pasitaiko, jog kai kuriuose iš jų kainos gali skirtis dvigubai ir netgi daugiau, o mažesniame garaže dirbantis, bet savo darbą puikiai išmanantis specialistas neatsigina naujų klientų.
 
Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis patikimą servisą? Didžiojoje Britanijoje veikianti „Trusted Car Dealers“ asociacija nurodė penkis svarbiausius kriterijus, padėsiančius geriau pasirinkti patikimą vietą automobilio gedimui pašalinti.
 
1. Reikalaukite garantijų. Dauguma didžiųjų automobilių priežiūros centrų be jokių derybų jums suteiks garantinį aptarnavimą naujoms dalims ir atliktam darbui – dažniausiai vieneriems metams. Tačiau nepraleiskite galimybės tų pačių sąlygų prašyti ir mažesniuose servisuose. Dėl didėjančios konkurencijos daugelyje jų klientams taikomi lankstūs aptarnavimo ir kainų pasiūlymai; ilgo garantinio laikotarpio suteikimas keičiamoms dalims bei darbui – vienas iš privalumų. Taigi neskubėkite susimokėti į priekį nesusitarę dėl visų detalių.
 
2. Išsiaiškinkite, kokias dalis ir kodėl reikia keisti. Nepalikite automobilio servise ilgesniam laikui nežinodami, koks tikslus gedimas ir kokias dalis būtina pakeisti. Atrodytų, jog tai ir taip akivaizdu, tačiau nustebtumėte, kiek vairuotojų praleidžia pro pirštus galimybę sutaupyti nemažas sumas už ne itin reikalingas naujas dalis ar už papildomą ir toli gražu ne pačią būtiniausią paslaugą, kurią pasiūlo atlikti meistrai. Net jeigu neturite laiko būdami darbe nuolat domėtis tą dieną taisomu automobiliu, paprašykite, kad keičiamos detalės ar gedimo nuotrauką meistrai atsiųstų žinute.
 
3. Paklauskite draugų ir artimųjų patarimo. Šis patarimas, atrodytų, toks paprastas, tačiau juo praktikoje pasinaudoja tik vienas kitas vairuotojas. Prieš palikdami automobilį servise, pasiteiraukite draugo, kaimyno ar kolegos, (geriausia, turinčio to paties gamintojo automobilį), galbūt jis taip pat neseniai buvo susidūręs su panašiu gedimu ir galėtų rekomenduoti išbandytą ir patikimą vietą, kur suremontuotų automobilį.
 
Taip pat verta neužmiršti specializuotų internetinių forumų. Užtenka paieškos sistemoje įvesti adresą ir pavadinimą, ir sužinosite ne vieną klientų atsiliepimą apie dominantį autoservisą.
4. Pasidomėkite servisų darbo kokybe. Jeigu atėjo laikas po metų keisti tepalus ar stabdžių kaladėles, didelio skirtumo tarp automobilių aptarnavimo centrų greičiausiai nepajusite. Tačiau, jeigu nutikus nelaimei „užkalė“ variklis, arba dar nespėjo to padaryti, o užvedus mašiną iš išmetimo vamzdžio veržiasi balti dūmai, investuoti į gero autoserviso paiešką yra itin svarbu. Ir ne tik dėl geresnės kainos: darbų kokybė ištikus rimtam gedimui yra ne mažiau svarbi, jeigu ne pati svarbiausia.
 
Tokiu atveju labai verta pasidomėti, ar serviso personalas yra pakankamai kvalifikuotas tinkamai sutaisyti ar pakeisti jūsų automobilio variklį. Gera žinia – yra būdų, kaip tai sužinoti. Vienas iš jų – patikrinti internete, ar servisas priklauso gerus specialistus nuo mėgėjų skiriančiai Nepriklausomų servisų meistrų asociacijai (angl. The Independent Garage Association), taip pat pasidomėkite, ar jis yra Motor Codes servisų registro narys. Priklausyti šioms bendruomenėms yra kiekvieno autoserviso prestižo reikalas, dėl to iš jų narių paprastai tikimasi aukštos darbo kokybės.
 
5. Išsaugokite sąskaitas ir pirkimo čekius. Net jeigu tai tėra tepalų keitimas, už kiekvieną atliktą darbą nepamirškite paprašyti sąskaitos, čekio ar bet kokio kito patvirtinimo apie sėkmingai pakeistą detalę ar atliktą serviso darbą. Tai yra svarbu ne tik dėl išlaidų apskaitos – tai neabejotinai pravers ateityje nusprendus automobilį parduoti.
 
Tikriausiai daugelis dar pamena draugų ir pažįstamų istorijas apie vokiškus automobilius, parvežtus į Lietuvą tiesiai iš tvarkingo senelio garažo, iš kurio į gatvę tas automobilis išriedėdavo tik sekmadieniais. Beveik visuomet įsigijus tokį automobilį daiktadėžėje būdavo galima rasti precizišką nuvažiuotų kilometrų, atliktų serviso ir remonto darbų apskaitą. Naudotų automobilių pardavėjų salonai tvirtina, jog turėdami išsaugotus čekius ir sąskaitas vairuotojai ateityje parduodami mašiną gali tikėtis uždirbti papildomus kelis šimtus svarų.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Automobiliai, Vairuotojai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.