Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-05-29

Kaip efektyviai pagelbėti benamiams?

  
Kaip efektyviai pagelbėti benamiams? Pamačius gatvėje miegantį benamį, prašoma pranešti atitinkamoms organizacijoms.

Mitai ir nesusipratimai apie benamius, trukdo surasti sprendimą, kaip efektyviai jiems pagelbėti. Taigi, koks geriausias būdas padėti?, - klausė naujienų portalas telegraph.co.uk.

Neseniai amerikietis berniukas pravirkdė savo mamą ir visą restoraną, kuomet pasiūlė nupirkti maisto ir benamiui vyrui. Tuo tarpu daugybė restoranų Jungtinėje Karalystėje (JK) susiduria su kaltinimais, kad jie atsisako aptarnauti benamius žmones, ar net gi tuos, kurie į juos panašūs. Neseniai sodininkui teko įrodyti padavėjams, kad jis ne benamis: aptarnaujantis personalas atsisakė tiekti jam maistą, kadangi vyras vilkėjo purvinais drabužiais.
Kas yra benamis?
 
Apie 280 tūkst. žmonių praeitais metais tapo benamiais. Ekspertai įspėja, kad tai yra auganti problema. Tyrimas atskleidė, kad yra gausybė faktorių, lemiančių, kodėl žmogus tapo benamiu: skyrybos šeimoje, darbo netektis, prastas išsilavinimas, mėginimai žudytis, fizinės ir psichologinės sveikatos problemos. Moterys dažnai bėgdamos nuo smurtautojų vyrų pasirenka benamystę. Priklausomybė nuo narkotikų taip pat viena dažniausiai pasitaikančių benamystės priežasčių. Pagal 2011 metų tyrimą, 32 proc. benamių buvo susidūrę su priklausomybę nuo narkotikų.
 
Kam turėtumėte papasakoti?
 
 
Jei Anglijoje pamatote žmogų miegantį gatvėje, galite paskambinti „Streetlink“ , kurie kontroliuoja informaciją apie benamius ir pasiūlo jiems nakvynės namus. Ši organizacija susijusi su „No Second Night Out“, kuri sako, kad 60 proc. miegančiųjų gatvėje yra nauji benamiai ir jie stengiasi jiems padėti, kad ta naktis praleista gatvėje jiems būtų pirma ir paskutinė. „Street Impact“ padeda benamiams susirasti pastogę ir darbą. Bažnyčios ir maisto bankai taip pat dažnai prisideda prie pagalbos benamiams.
 
Ar turėtumėte duoti pinigų ar maisto?
Čia nėra vieno teisingo ar neteisingo atsakymo. Viskas priklauso tik nuo jūsų ir nuo jų. „St Mungo“ atstovas sakė, kad jie gerbia žmonių norą padėti nuperkant maisto, puodelį arbatos ar duodant pinigų. Tačiau svarbiausia išlieka ilgalaikė pagalba.
 
Svarbiausia yra pamačius jauną žmogų miegantį gatvėje padaryti viską, kad jį ištraukti iš tos situacijos. Jaunimas yra pažeidžiamiausias, prieš juos gali panaudoti seksualinę prievartą, smurtą ar juos apvogti. Ryšių su visuomene labdaros organizacijos „Centrepoint“ direktorius sakė: „Pinigų ir maisto aukojimas yra asmeninis reikalas. Tačiau svarbiausia yra ištraukti jaunimą iš ten kur jie yra ir padėti jiems kaip galima greičiau.“
 
Labdaros organizacijos perspėja, kad duoti pinigus ypač jauniems žmonėms gali būti pavojinga jų pačių saugumui – dažnai tie pinigai būna iš jų atimami. Kai kurie jauni žmonės yra verčiami prašinėti pinigų ir juos poto atiduoti nusikalstamoms grupuotėms.
 
Kokia yra geriausia ilgalaikė pagalba?
 
 
Galiausiai, tik ilgalaikė pagalba gali kažką pakeisti. Jei galite, paaukokite labdaros organizacijoms dirbančioms su benamiais - tai gera išeitis norint padaryti kažką daugiau sprendžiant šią problemą. Kam paaukosite, priklausys tik nuo jūsų.
 
Mattas Downie’as ryšių su visuomene direktorius „Crisis“ sako, kad padėti pavieniams žmonėms yra gerai, tačiau tai nesprendžia problemos iš esmės. Reikia kad vyriausybė peržiūrėtų, ką galima padaryti, kad nė vienas žmogus Anglijoje nebūtų verčiamas miegoti gatvėje. Didesnis įvairių organizacijų dirbančių su benamiais finansavimas ir prieinamesnė galimybė įsigyti būstą yra geriausias žingsnis judėti sprendžiant šią problemą.
 
 
  

Žymos: Benamiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tas nemalonus jausmas, kai vakare pareini namo, o internete – nieko naujo, nes viską jau peržiūrėjai darbe...