Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-25

Karališkosios šeimos vaikų Kalėdos: tai ko neturi kiti (sąrašas)

  
Karališkosios šeimos vaikų Kalėdos: tai ko neturi kiti (sąrašas)
© royal.uk nuotr.
Mažieji turi išskirtinių privilegijų bei privalo laikytis šimtamečių šeimos tradicijų.
Tėtis visai šaliai atskleidė paslaptį ir pasakė, ko George’as panoro iš Kalėdų senelio

Jungtinės Karalystės monarchų šeimoje pasiruošimas Kalėdoms – toks pat kaip ir bet kurioje kitoje šeimoje, tačiau yra ir įpročių, būdingų tik karališkųjų rūmų gyventojams. Arba tik jie gali sau tai leisti.

Žinoma, ir ten kasmet prieš šventes puošiama eglutė, vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui, slapta renkamos ir pakuojamos dovanos artimiausiems žmonėms. Tačiau rūmuose auklėjami vaikai turi ir ypatingų galių, kurios kituose namuose galbūt nepuoselėjamos arba tiesiog neprieinamos.
Šventiniu laikotarpiu ne tik princas George’as ir jo sesutė Charlotte, bet ir kiti mažieji jų giminaičiai turi išskirtinių privilegijų bei privalo laikytis šimtamečių šeimos tradicijų.
 
Laiškas Kalėdų Seneliui
 
Amžius gyvuojančią tradiciją kasmet puoselėja milijonai vaikų visame pasaulyje, jų norų sąrašas keliauja adresatui. Šiemet pirmąjį savo sąrašą sudarė ir rašyti pramokęs princas George’as, o neįprasta tai, kad jo laišką Kalėdų Seneliui į Laplandiją asmeniškai nugabeno ir įteikė berniuko tėvas, princas William’as, tai padaręs vizito Suomijoje metu. Tėtis visai šaliai atskleidė paslaptį ir pasakė, jog George’as panoro… policijos automobilio.
 
Specialios žirgų lenktynės
 
Birželį JK elitas renkasi stebėti karališkųjų žirgų lenktynių Ascot’e – net jeigu šis sportas neįdomus, patekimas į tokį renginį reiškia šiokį tokį statusą ir pripažinimą. Eiliniams mirtingiesiems. O štai karališkosios šeimos nariams šios lenktynės organizuojamos ir dieną prieš Kalėdas, sakoma, kad jos yra labai mėgstamos tarp giminės vaikų.
 
Karalienės apsilankymas
Visa tauta prieš Kalėdas laukia karalienės Elizabeth II pasveikinimo per televiziją, o mažieji karališkosios šeimos atstovai kasmet per šventes sulaukia asmeniško britų numylėtinės monarchės apsilankymo bei pasveikinimo. Sakoma, kad ji kartu su vaikais dėlioja dėliones ar išeina pažaisti į lauką.
 
Dovanos – tik po mišių
 
Daugelyje šeimų kalėdinės dovanos įteikiamos netrukus po Kūčių vakarienės, o karališkojoje šeimoje vaikai jas gauna tik po apsilankymo specialiose mišiose ir pasibaigus šventiniams pietums.
 
Kalėdinis brolių futbolas
 
Per Kalėdas dėmesio skiriama ir futbolui, dėl kurio ši tauta pamišusi. Giminaičiai susiskirsto į komandas, broliai princai Harry ir William’as privalo būti skirtingose ekipose.
 
Išvyka į kaimą
 
Kalėdos švenčiamos ne mieste – karališkoji šeima renkasi atostogų rezidencijoje Sandringham’e, Norfolk’o grafystėje, netoliese savo užmiesčio vilą turi ir princo William’o šeima. Išklausyti Šv. Mišių šeimos nariai taip pat vyksta į nedidelę kaimo bažnytėlę. Deja, tačiau kaimas jau tapo prabanga ir ne kiekviena šalies šeima gali sau tai leisti.
 
  

Žymos: Vaikai, Kalėdos, Karališkoji šeima, Princas George, Tradicijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Poetas:
– Vakar naktį į mano butą įsibrovė vagys.
Policininkas:
– Ir ką padarė?
– Jie apvertė aukštyn kojom visus kambarius, padėjo ant rašomojo stalo penkis eurus ir išėjo.