Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk.   |   2015-05-24

Kiek arbatpinigių dera palikti užsienyje

  
Kiek arbatpinigių dera palikti užsienyje Arbatpinigiai skirtinguose pasaulio kampeliuose.

Pagal tyrimą, britai vidutiniškai palieka 9 proc. arbatpinigių. Tačiau, kai kur užsienyje, taip pasielgus, galite pakliūti į bėdą, - skelbė naujienų portalas telegraph.co.uk.Tyrimas parodė, kad britai po vakarienės palieka vidutiniškai 9 proc. arbatpinigių. Tačiau kiek reikėtų palikti išvykus į užsieny?
JAV
 
Britanijoje tu pasirenki kiek arbatpinigių palikti, priklausomai nuo to ar mėgavaisi maistu ir kaip tave aptarnavo. JAV padavėjmas, kurie gauna mažesnis nei minimumas algas, arbatipinigiai yra labai reikalingi. Tikėkis, palikti 15 -20 proc. arbatpinigių nuo sumos. Daug kur arbatpinigiai įtraukiami į bendrą sąskaitą.
 
Prancūzija
 
Prancūzijos restoranuose, pagal įstatymus arbatpinigiai turi būti įtraukiami į bendrą sąskaitą. Bet dauguma vietinių palieka bent pora eurų savo padavėjui, jei jiems patiko aptarnavimas. 5 – 10 procentų nuo visos sąskaitos yra tinkama suma parodyti savo dėkingumą.
 
Australija
 
Jeigu nekenčiate palikinėti arbatpinigių, keliaukite į Australiją, kur tai niekada nebuvo priimtina. Nors padavėjai dirbantys turistų pamėgstose vietose yra pratę gauti arbatpinigių iš užsieniečių.
Indija
 
Indijoje arbatpinigiai laikomi baksheeshu - kyšiu. Daugumoje restoranų jie būna įtraukiami į bendrą sąskaitą, bet daug turistų mėgsta ir taip palikti apie 10 proc. nuo visos sumos.
 
Japonija
 
Palikti arbatpinigių Japonijoje nėra įprasta kultūrinė norma: jei paliksi, padavėjas gali būti sutrikęs ar net gi pasijausti įžeistas. Jei nori tai padaryti, neišsitrauk pluošto pinigų - pinigus gražiai kur nors suvyniok ir ramiai paduok jį padavėjui. Nesitikėk, kad jis jūsų akivaizdoje apžiūrės jūsų dovaną.
 
Dubajus
 
Dauguma restoranų į saskaitą įtraukia ir 10 proc. aptarnavimo mokesčio, tačiau neapsikvailinkite galvodami, kad tuos pinigus gauna padavėjai – paklauskite jų restorane ir pamatysi, kad taip būna nevisada. Mokestis nėra privalomas, todėl dauguma vietinių atsisako jį apmokėti ir arbatpinius palieka padavėjams.
 
Tailandas
 
Tailandas dar viena šalis, kur arbatpinigių palikimas nėra būtinas, tačiau aptarnaujančio personalo algos nėra didelės, todėl jie visada laukiami. 5-10 proc. už gerą aptarnavimą aukštos klasės restorane yra pakankamai.
 
Pietų Afrika
 
Palikti apie 10 – 15 proc. yra norma Pietų Afrikoje. Jei esate didelėje kompanijoje, aptarnavimo mokestis jau gali būti įtrauktas į jūsų sąskaitą, todėl atkreipkite į ją dėmesį.
 
 
  

Žymos: Pinigai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.