Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-06-04

Kodėl JK turėtų legalizuoti marichuaną?

  
Kodėl JK turėtų legalizuoti marichuaną?
© Chuck Grimmett nuotr.
JK valdžiai nuolat primenami merichuanos legalizavimo pranašumai.
Valstybei perėmus kanapių prekybos kontrolę, jos netektų nusikalstamos grupuotės, kurios šiuo metu verčiasi nelegalia veikla

Įtakinga sveikatos organizacija dar kartą primena Jungtinės Karalystės valdžiai galimybę legalizuoti marichuaną – šis narkotikas esą atneštų ekonominę ir socialinę naudą.

Už tinkamą sveikatos priežiūrą kovojanti tarptautinė organizacija „Health Poverty Action“ (HPA) tikina atlikusi naują tyrimą, kurio išvadose teigiama, kad šio narkotiko legalizavimas JK ne tik ženkliai papildytų šalies biudžetą, bet ir didintų saugumą visuomenėje.
HPA teigimu, kanapes būtų galima pardavinėti panašiomis sąlygomis kaip vykdoma alkoholio ar tabako prekyba: būtų atitinkami mokesčiai bei produkcijos kokybės kontrolė.
 
Tokiu atveju JK biudžetas kasmet gautų papildomus 2-3,5 milijardo svarų sterlingų, surinktų mokesčių pavidalu, o į rinką patektų tik vartotojams saugi marichuana.
 
Organizacijos teigimu, valstybei perėmus kanapių prekybos kontrolę, jos netektų nusikalstamos grupuotės, kurios šiuo metu verčiasi nelegalia veikla, o ją itin dažnai lydi žiaurūs nusikaltimai – narkotikų prekeiviai problemas sprendžia jėga ir smurtu.
 
Tiesa, studijoje pažymima, kad legalizavus šį narkotiką gali dar labiau išaugti jo vartojimas tarp jaunimo.
 
Be to, ekonominė nauda skaičiuojama remiantis prielaidomis, nes niekas tiksliai negali pasakyti, kokie kiekiai marichuanos šiuo metu parduodami juodojoje rinkoje, tačiau neabejojama, kad šio kvaišalo vartojimas itin smarkiai paplitęs.
 
Tačiau HPA primena, kad marichuanos legalizavimą renkasi labiausiai išsivysčiusios šalys.
„Ji jau legalizuota keliose JAV valstijose – ten padėtis priešinga nei pranašavo skeptikai.
 
Šią savaitę legalizavimą svarstys kita didžiojo septynetuko valstybė – Kanada. Tai tik įrodo, kad kitos priemonės pažaboti kanapių prekybą neveikia.
 
Ir JK turėtų eiti šiuo keliu“, – sako HPA vadovas Martin’as Drewry.
 
Marihuana yra dažniausiai vartojama nelegali svaiginamoji medžiaga. Tyrimai nustatė, kad maždaug 4 proc. suaugusių žmonių visame pasaulyje vartoja marihuaną nors kartą per metus, 0,6 proc. – kiekvieną dieną. Penktadalis Europos Sąjungos gyventojų yra bent kartą išbandę šio narkotiko.
 
 
Marihuanos vartojimas, laikymas ar pardavimas yra nelegalus didžiojoje pasaulio dalyje. Ji prskiriama psichoaktyviosioms medžiagoms, kurios gali turėti neigiamą poveikį žmogaus psichinei sveikatai ar būti kitų sutrikimų priežastimi.
 
  

Žymos: Narkotikai, kanapės, Legalizavimas, marichuana

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– O tu bėgioji rytais?
– Taip, dažniausiai po namus, rėkaudamas: „f..k, pramiegojau!“