Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2018-08-15

Kodėl nepavyksta išmokti anglų, nors gyvenate Anglijoje?

  
Kodėl nepavyksta išmokti anglų, nors gyvenate Anglijoje?
© Asmeninio arch. nuotr.

Dorota Dovda parašė knygas „Kova su Kalba “, „Mąstymo Metodika“ , „Mokymosi Strategijos“ Tai pirmos trys jos pačios populiariausios knygos. Pagal jas anglų, norvegų, italų, ispanų, vokiečių kalbos išmoko jau virš 50.000 tūkst žmonių. Knygos paremtos geriausios užsienio kalbų mokytojos patirtimi mokantis ir mokant užsienio kalbų. Ji išmoko anglų, norvegų, italų, ispanų, vokiečių kalbas pagal savo sukurtą efektyviausią užsienio kalbų mokymosi sistemą. Taip pat moko žmones šių užsienio kalbų. "Nesvarbu kiek Jums metų, ar esate bandę mokytis anksčiau – nesvarbu. Visi gali išmokti. – Teigia, Dorota Dovda.

Ar yra kenčiančių nuo menkų anglų kalbos žinių?
Kenčia visi. Juk vis dėlto žmonių gyvenimas yra užsienyje, ten be anglų kalbos visos durys uždarytos. Jeigu nori gauti geresnį darbą – geros anglų kalbos žinios yra būtinybė.
 
Kas dieną gaunu begalę žinučių iš savo mokinių, kaip jie džiaugiasi pagaliau galintys susirasti geresnį darbą Anglijoje. Mano mokinių anglų kalba pagerėja jau po mėnesio. Kartais tai įvyksta net po dviejų savaičių, nes kuo toliau, tuo daugiau žinučių gaunu jau vos po kelių savaičių. Pasirodo net tiek laiko kai kuriems užtenka, kad susirastų geresnį darbą. Manęs tai nestebina, nes su manimi žmonės ne tik mokosi, bet ištikrųjų išmoksta anglų. Tai yra labai retas dalykas. Dažniausiai didelė dalis žmonių lanko anglų kalbos kursus, tačiau iš ten išeina tokie, kokie atėjo.
 
Ši problema yra pas daugelį žmonių. Tie, kurie gyvena Lietuvoje absoliučiai nesupranta kaip tai įmanoma. Juk visi taip plačiai linkę diskutuoti apie geriausius būdus išmokti anglų. Vienas iš tų būdų – išvykimas į užsienį. Vis dėlto, tikra realybė pasirodo kai ištikrųjų išvažiuoji į Angliją ir pamatai, kad tas patarimas yra tiesiog nelogiškas. Visgi žmonės pragyvena Anglijoje visą gyvenimą ir tas buvimas tiesiog Anglijoje, negelbėja mokantis anglų.
 
Skirtingi žmonės labai skirtingai atsakys į šį klausimą. Vieniems atrodo, kad kliūtis tai darbo aplinka, nes nėra su kuo angliškai bendrauti. Kitiems atrodo, kad jie tiesiog neturi laiko mokytis anglų. Yra net dalis žmonių, kuri tikrai nemažai žino, tačiau vistiek vengia kalbėti angliškai, nes jaučia gėdos jausmą. Gėdijasi, kad iš jų pasijuoks.
 
Yra labai daug žmonių, kurie pragyvena Anglijoje 5 m. – 10 m. ar 15- 20 metų ir vistiek nemoka kalbėti angliškai.
 
Kitiems atrodo, kaip taip įmanoma. Bet tokie yra faktai.
Su manimi pradeda mokytis net tie, kurie 20 m. nugyvenę Anglijoje ir šimtus kartų bandė mokytis anglų įvairiais būdais. Nuolatos gaunu padėkas, kad tik mano mokymo būdas jiems padėjo ir atvėrė duris į geresnį gyvenimą.
 
Ar reikia dėti daug pastangų mokantis pagal geriausias Dorotos Dovdos anglų pamokas ?
 
Mano mokiniai skiria iki 1 val. per dieną. Mokosi ne kas dieną. Kai kurie mokosi dienomis, kiti naktimis. Labiausiai džiugina faktas, kad visi išmoksta, nes klauso visų mano patarimų.
 
Kai kam visa tai gali skambėti kaip iš svajonių išsipildymo pasaulio, bet mano mokiniu svajonės ištiesų išsipildo. Jų svajonė – išmokti anglų, išsipildo mokantis kartu su manim.
 
Jeigu turi tinkamą būdą mokytis anglų, nereikia dėti daug pastangų. Daug pastangų, ir dar daugiau tvirto emocinio pasirengimo nesužlugti, reikalauja anglų kalbos mokymasis, paremtas spėlionėmis.
 
Mano mokiniams nebelieka laiko spėlionėmis, nes pas juos pačių spėlionių nebelieka.
 
Kai žmogus nežino, jis nusiperka anglų kalbos žodynėlį. Varto jį visą savaitę. Po to jau kantrybės neužtenka.
 
Tuomet atrodo, kad išmokti anglų nėra įmanoma ir tai ne jiems. Toks mokymosi būdas, net nėra būdas. Tai yra savęs žlugdymas, nes veiksmai paremti spėliojimu.
 
Kodėl nepavyksta išmokti anglų savarankiškai?
 
Labai dažnai man žmonės rašo, kad yra pasimetę ir nežino ką daryti, nes mokosi savarankiškai bet jokių rezultatų nepasiekia.
 
Tai yra būtent dėl to, kad žmogus skiria daug laiko netiksliems veiksmams, iš kurių niekada nebus jokių greitai apčiuopiamų rezultatų.
 
Jeigu neturite aiškios, tikslios, sėkmingos anglų kalbos mokymosi sistemos – judėsite į priekį sraigės greičiu.
 
Dažnai žmonės nežino ką daryti, kad būtų rezultatai. Didelė dalis žmonių, net pabando įvairius anglų kalbos kursus, bet faktas toks, kad ten išmoksta tik labai mažas procentas žmonių, nes mokymo programa yra visiškai pasenusi.
 
Reikia turėti labai gerą anglų kalbos mokytoją, geriausiai, kad žmogus mokėtų mažiausiai penkias užsienio kalbas. Tuomet bus tikrai rezultatai ir jie bus ne šiaip rezultatai. Tai bus patys įspūdingiausi rezultatai Jūsų gyvenime.
 
Mano mokiniai mokosi ne tik anglų, bet ir vokiečių, ispanų, italų ir norvegų.
 
Kaip išmokti anglų gyvenant Anglijoje?
 
Aš turiu labai daug mokinių gyvenančių Anglijoje. Visi pradėję mokytis su manimi – šiuo metu uždirba daugiau ir turi geresnius darbus. Buvo nemažai atvejų, kai vos praėjus 2 savaitėms nuo mokymosi pradžios, mokiniai sulaukė geresnių darbo pasiūlymų. Tai įvyko dėl pagerėjusios anglų kalbos, geresnių anglų kalbos žinių.
 
Kai patobulini anglų kalbos žinias – atsiveria visos durys, kurios iki šiol buvo uždarytos. Tam nereikia turėti daug laiko ir mano anglų kalbos pamokas galima lengvai suderinti su darbu, todėl mokiniai būna labai laimingi ir patenkinti savo rezultatais.
 
Laimingiausi mokiniai yra tie, kuriems prieš tai šimtus kartų nesisekė išmokti anglų ir pagal mano metodiką, bei su mano pagalba jie pagaliau išmoko anglų.
 
Žinot, kai žmogus prisimena savo kančias, žiaurią praeitį ir kiek reikėjo nervinių ląstelių sudeginti. Po to, staiga įvyksta stebuklas ir mano anglų kalbos pamokų dėka žmogus išmoksta dėlioti angliškus sakinius, suvokti sudėtingiausią informaciją – tuomet viduje atsiranda laimė, kuri nedingsta iki gyvenimo galo.
 
Juk visgi tai yra didžiulis pasiekimas – išmokti anglų. Todėl didžiuojuosi visais savo mokiniais, kurie jau spėjo išmokti anglų pagal mano efektyviausią anglų kalbos mokymosi metodiką internete.
 
Kaip mokytis anglų, jeigu baisu pradėti?
 
Dažniausiai žmonės bijo pradėti mokytis anglų, nes yra įsitikinę dėl vieno dalyko. Jie galvoja, kad nepavyks, nepasiseks išmokti anglų kalbos. Šios mintys atsiranda tik todėl, kad jau anksčiau nepasisekė. Tai yra vienas sunkiausių dalykų, nes tiesiogine to žodžio prasme, praeitis grumiasi su dabartim ir ateitim. Žmogus vis dar yra užstrigęs praeityje ir galvoja, kad vėl nepasiseks, nepavyks. Vienintelė pasisekimo garantija tai yra labai geras anglų kalbos mokytojas. Didesnės garantijos už šią nėra. Tik labai gera anglų kalbos mokytoja gali duoti pačius geriausius patarimus kaip išmokti anglų greitai ir efektyviai, nešvaistant nė vienos valandos.
 
Mokiniai nuolat pasakoja istorijas apie savo praeities bandymus išmokti anglų kalbos ir aš net nesistebiu, kad po tam tikrų patirčių tiesiog nesinori vėl savęs kankinti mokantis anglų.
 
Juk baimė ne šiaip atsiranda. Kažkas lėmė jos atsiradimą. Ties šia vieta reikia nustoti kaltinti, save, savo gyvenimą ir viską aplinkui.
 
Jeigu tikrai norite išmokti anglų ir suprantate koks vertingas tai yra dalykas – tuomet vistiek vienaip ar kitaip turėsit ir vėl pradėti mokytis anglų.
 
Mano mokiniai išmoksta susikalbėti angliškai per vieną mėnesį. Tokių rezultatų niekada nepasieksite įprastiniuose anglų kalbos kursuose ar mokydamiesi su kitais mokytojais. Aš taikau tik efektyviausią metodiką.
 
Kaip atsikratyti gėdos jausmo kalbant angliškai?
 
Visų pirma reikia suvokti iš kur atsiranda gėdos jausmas.
 
Vienas dažniausių atvejų, kodėl atsiranda gėdos jausmas tai yra baimė. Baimė, kad kažkas pasijuoks iš Jūsų anglų kalbos. Greičiausiai, jei bijote tokio dalyko iš Jūsų jau buvo kažkada pasijuokę. Žinoma, tai yra skaudus jausmas ir nebesinori daugiau po tokio įvykio net burnos praverti.
 
Tačiau yra vienas dalykas, kurį turite prisiminti amžiams. Joks adekvatus žmogus, nesijuoks iš kito žmogaus puikiai suvokdamas, kad tai gali įžeisti. Dažniausiai tas juokas, pasišaipymas ir yra noras įžeisti kitą.
 
Žmogus gėdijasi, bijo kalbėti angliškai, nes bijo suklysti.
 
Jeigu žinai kaip tiksliai dėlioti sakinius – tu nesuklysi, o tai reiškia, kad nebus iš ko juoktis.
 
Ištiesų, kai žinai tiksliai kaip dėlioti angliškus sakinius – atsiranda stiprus užtikrintumas savo jėgomis ir baimė mažėja iki kol visiškai dingsta. Su ja dingsta ir bet koks gėdos jausmas.
 
Tačiau tokiam dalykui pasiekti, turite mokytis tik su geriausia anglų kalbos mokytoja. Mokantis įprastinias būdais, baimė ir gėdos jausmas niekur nedingsta, o tik didėja.
 
Kas dieną gaunu labai daug žinučių, kad vos po pirmų pamokų mokiniai jaučia, kaip atsiranda pasitikėjimo savimi jausmas.
 
Kaip mokytis anglų, jeigu niekaip nepavyksta išmokti?
 
Jeigu išmėginot viską, ką girdite aplinkui ir vistiek nemokate anglų kalbos – geriausias būdas apsaugoti save nuo išprotėjimo tai susirasti geriausią anglų kalbos mokytoją internete.
 
Aš žinau kaip mokyti ir išmokyti, todėl jeigu Jums niekada anksčiau nepavykdavo išmokti anglų, vokiečių, ispanų, italų ar norvegų – galite kreiptis, nes mano anglų kalbos kursai geriausi internete. Šį faktą patvirtina begalė gražiausių atsiliepimų, kuriuos gaunu kas dieną.
 
Kaip patekti į Dorotos Dovdos geriausias anglų kalbos pamokas internete?
 
Įprastai vos atsiradus laisvoms vietoms, jos užsipildo per kelias dienas. Patekti į mokymus ištiesų yra lengva jeigu tikrai žinai, kad nori pradėti mokytis. Jeigu dvejoji ar abejoji – tavo vietą tikrai užims labiau norintis. Kartais žmonėms reikia laukti mėnesiais, bet taip atsitinka tik todėl, kad žmogus pats nežino ar nori mokytis. Mano patarimas yra vienintelis – jeigu norite pradėti mokytis anglų kalbos – pradėkite. Nelaukite rytojaus.
 
Jeigu norite patekti į anglų kalbos mokymus – atsiųskit privačią žinutę į puslapį - https://www.facebook.com/dorotadovda/
 
 
  

Žymos: Anglų kalbos pamokos, Anglų kalba, Dorota Dovda

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gyvenimo aprašymo skiltyje „šeiminė padėtis“ Jonas visada rašydavo: „Be išeities“...