Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Theguardian.com   |   2017-01-04

Kyla maisto ir degalų kainos

  
Kyla maisto ir degalų kainos JK prognozuojamas kainų kilimas.
Ekonomistų teigimu, dėl aukštesnių naftos kainų ir susilpnėjusio svaro sterlingo vertės tikėtina, kad degalų kainos ir toliau tik didės.

2017-ieji Jungtinėje Karalystėje (JK) prasidėjo nelauktai – maisto ir degalų kainos šiuo metu yra didžiausios per kelis pastaruosius metus. Prognozuojama, kad šiemet kainos ir dar labiau augs.

Šalies namų ūkiai perspėti, kad 2017-iais gali tekti šiek tiek susiveržti diržus. Kylant degalų bei maisto kainoms prognozuojama, kad kils ir kitų produktų bei paslaugų įkainiai.
Šiuo metu JK vairuotojai už litrą bezino moka 15p arba £8,25 už baką daugiau nei vos prieš metus ir daugiausiai nuo nuo 2014-ųjų. Ekonomistų teigimu, dėl aukštesnių naftos kainų ir susilpnėjusio svaro sterlingo vertės tikėtina, kad degalų kainos ir toliau tik didės.
 
Ataskaitų teigimu, didžiausias maisto kainų augimas pastebėtas lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Pasak ekspertų, šių švenčių prekių krepšelis pirkėjams atsiėjo 3 proc. brangiau nei praėjusiais metais.
 
Infliacija šalyje išlieka gana žema – 1,2 proc., tačiau ekonomistų teigimu, iki metų pabaigos ji gali pasiekti 3 proc., - skelbė theguardian.com.
 
Nepaslaptis, kad iš dalies dėl kainų kilimo yra kaltas „Brexit”, kuris per pastaruosius mėnesius ženkliai susilpnino svarą sterlingą.
 
 
  

Žymos: Infliacija, Maisto kainos, degalų kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ką daro lietuvis, kai Lietuvos futbolo rinktinė tampa Europos čempione?
– Išjungia kompiuterinį žaidimą ir eina miegoti.