Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-03

Legionieriai buvo susitikę su A.Hitleriu

  
Legionieriai buvo susitikę su A.Hitleriu Netikra draugystė: majoras Francis Fetherston-Godley kalbasi su A.Hitleriu.

Londone buvo aptiktas užmirštas foto ir vaizdo įrašų archyvas, kuriame užfiksuotas Adolfo Hitlerio susitikimas su Karališkojo britų legiono delegacija, praneša BBC News. Arvyvas surastas viename iš Legiono biurų.

Legiono spaudos atstovas Liam‘as Maguire‘as savo straipsnyje „The Daily Telegraph“ rašo, jog vienoje lentynoje atsitiktinai rado storą raudoną knygą su svastika – 148 fotografijų albumą. L.Maguire‘as nusprendė ištirti šio susitikimo aplinkybes ir parengė dokumentinį filmą „Discovery“ kanalui. Kuriant filmą ir buvo surasta vaizdo medžiaga.
Pasirodo, jog A.Hitleris su britų legionieriais 1935 metais buvo susitikęs Vokietijoje. Kelionę organizavo tuometinis užsienio politikos vadovas Joachim‘as von Ribbentrop‘as. Fotografas užfiksavo, kaip buvę vokiečių kariškiai invalidų vežimėliuose nacistiniais rankų gestais sveikina Legiono atstovus. Analogiškas pasveikinimas britų legionierių laukė ir Berlyno gatvėse.
 
Delegacija lankėsi Dachau koncentracijos stovykloje (nuotraukų neišliko), susitiko su aviacijos reichsministru Hermann‘u Göring‘u ir SS vadovu Heinrich‘u Himmler‘iu. Kaip prisiminimą apie kelionę, Trečiojo reicho vadovybė britams padovanojo nuotraukų albumą.
 
Remiantis Legiono dokumentais, kelionė buvo surengta siekiant sustiprinti santykius su vokiečių veteranų organizacijomis. „Europiečiai karštai linki, jog Didysis karas niekada nepasikartotų, o veteranų organizacijos atlieka svarbų vaidmenį saugant taiką“, - sakoma sename Legiono pranešime.
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Ar tau patiko vakarienė?
Vyras:
– Tu ir vėl ieškai progos skandalui?