Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-05-22

Londoną užplūdo pasaulio sodininkai - vyksta Čelsio gėlių šou 

  
Londoną užplūdo pasaulio sodininkai - vyksta Čelsio gėlių šou
© Ieva Grinevičiūtė

Čelsio gėlių šou - vienas svarbiausių pasaulio sodininkų renginių metuose. Į šią unikalią augalų fiestą susirenka žymiausi Britanijos ir viso pasaulio gėlininkai, sodininkai, veislininkai, keisčiausių kolekcijų savininkai ir pulkai įvairiausio plauko sodo entuziastų. 

Parodiniai sodai, prie kurių dizaineriai plušo visus metus pristato inovatyvias idėjas sodams, o tada, būtent iš čia, iš Čelsio, jos pasklinda po visą pasaulį.   

Tiesa, Čelsio parodiniai sodai ne vien tik dailūs - dažnas jų pasakoja istoriją. Štai šiais metais pagrindinė Čelsio tema - sodininkavimo nešama nauda sveikatai bei aplinkai.   

Kurdami ypatingo grožio ramybės oazes dizaineriai apmąstė teigiamas, kūną bei protą gydančias augalų savybes bei plataus masto problemas, tokias kaip klimato kaita, užterštumas ar ekosistemų trapumas.
 


Vienas tokių sodų - Kazuto Kashiwakura ir Miko Sato kurtas „Kampo no Niha”, demonstruojantis japonų tradicinės augalinės medicinos sistemas. Sodo kūrimą kuravo tokios medicinos ekspertas, kruopščiai atrinkęs gydomuosius augalus.  

Čelsio karūna, žinoma, yra didysis paviljonas. Daugiau nei 80 augintojų pristato savo kolekcijas, kai kurios jų - nepaprastai keistos, tačiau visos - pritrenkiamai gražios.
 


Paviljone kasmet puikuojasi bene žinomiausio pasaulio rožių augintojo Davido Austeno sukurta rožių jūra, šiemet jo kurtos veislės čia bus eksponuojamos jau 50 kartą.  
 


Tiesa, šiais metais, pirmą kartą Čelsio sodų parodos istorijoje (o ta istorija prasidėjo 1862 metais) paviljonas turi ir savo parodinį sodą, kuris bus vertinamas teisėjų komisijos. Tai - prestižinio britų dizainerio Tomo Dixono sukurtas ir IKEA remiamas sodas „sodininkavimas išgelbės pasaulį”.  

Parodoje taip pat galima susipažinti su mokslu, glūdinčiu už grožio. Na, o kai akyse jau mirga-marga atsipalaiduoti medžių pavėsyje klausantis gyvos muzikos su lėkšte puikaus maisto ant kelių.   
 


Darbelių mėgėjai ras ir artistų kampelį, kuriame galės prisiliesti prie spausdinimo ant drobės rankomis, pamatyti, kaip atrodo garu lankstomas medis ar pasisemti augalų įkvėptų idėjų namų dizainui.

Beje, patys artistiškiausi drabužių, juvelyrikos ir sodo inovacijų kūrėjai taip pat renkasi Čelsyje, tad nenusivils ir parduotuvių mėgėjai.

Čelsio gėlių šou Londone duris užvers šeštadienį vakare. Šiais metais į renginį pakliūti gali ir nepavykti - bilietai kasmet tiesiog tirpte ištirpsta.
  

Žymos: Londonas, Renginiai Londone, Chelsea gėlių paroda, chelsea flower show

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petras važiuoja su savo papūga į Italiją. Muitinėje tarnautojas praneša, kad už papūgą turi būti sumokėtas mokestis.
– Kokio dydžio tas mokestis? – klausia žmogelis.
– Priklauso nuo to, kokią papūgą vežatės: už gyvą teks sumokėti šimtą eurų, už iškamšą – tik penkis.
Į tai papūga vos girdimu balsu:
– Petrai, tik nepadaryk dabar kokios kvailystės...