Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2017-01-26

Londone atidaromas Psichologinės paramos ir informacijos centras

  
Londone atidaromas Psichologinės paramos ir informacijos centras Kiekvienam besikreipiančiam bus suteikiama individuali psichologo, teisininko, o esant poreikiui bei
Specialistai įsitikinę, kad daugumos problemų pagrindas – nesugebėjimas pritapti svetur.

Vizija įkurti Psichologinės paramos ir informacijos centrą pagaliau tapo realybe. Sausio 28 d. Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenė atidarys Psichologinės paramos ir informacinį centrą Londone. Centras veiks kas antrą šeštadienį Lietuvos ambasados patalpose.

 Kad toks centras svetur gyvenantiems lietuviams tikrai reikalingas, galutinai paaiškėjo atlikus apklausą. Į jos metu užduotą klausimą: „Ar manote, kad Psichologinės paramos ir informavimo centras Londone yra reikalingas“ teigiamai atsakė daugiau nei 96 proc. apklaustųjų. Centre psichologų konsultaciją tikisi gauti daugiau kaip 35 proc. respondentų. Dar 30 proc. žmonių ten pat ieškotų reikiamos pagalbos, beveik 20 proc. lankytų saviugdos grupes, 10 proc. norėtų susitikti ir lankyti konsultacijas su kitais vienokią ar kitokią krizę išgyvenusiais likimo draugais.
Apklaustieji prisipažino, kad Psichologinės paramos ir informacijos centre norėtų išspręsti nerimo ir kitas problemas, rasti atsakymą, kaip išvengti streso darbe ir konfliktų šeimoje, kur kreiptis pagalbos dėl įvairių priklausomybių ir kaip nugalėti depresiją.
 
Specialistai įsitikinę, kad daugumos problemų pagrindas – nesugebėjimas pritapti svetur. Žmonės nemoka kalbos arba sunkiai kalba angliškai, jaučiasi socialiai atskirti, vieniši, neišmano įstatymų ir nežino, kur ieškoti pagalbos.
 
Ir nors įvairios emigrantams iškylančios problemos atrodo visiškai skirtingos, jų ištakos iš esmės yra tos pačios, mat depresija ir nuolatinis stresas tiek darbe, tiek namuose dažniausiai susijęs su nuolatine įtampa, kurią sukelia neužtikrintumas svečioje šalyje.
 
Taigi, problemų daugybė, ir pagalba šiems žmonėms labai reikalinga. Nuo šiol ją galės suteikti Psichologinės paramos ir informacijos centras. Kiekvienam besikreipiančiam bus suteikiama individuali psichologo, teisininko, o esant poreikiui bei galimybei, ir kito kvalifikuoto specialisto konsultacija.
 
Kita iš centro darbo krypčių – parama šeimai. Apie tai, kaip emigracija skiria, griauna, žaloja šeimas, girdime daug ir nuolat, tačiau susidūrus su nesibaigiančiais besikreipiančiųjų klausimais apie vaikų auklėjimą, tarpusavio santykius, konfliktų sprendimus ir pan. ima ryškėti dar viena neigiama emigracijos pusė. Nors ji sunkiai nusakoma ir apčiuopiama, ir galbūt todėl apie ją dar garsiai nekalbama, tačiau problema išties didelė ir skaudi.
 
Kaip žinome, emigruoja labai daug jaunų žmonių. Jie kuria šeimas, gimdo ir augina vaikus toli nuo savo artimųjų, nuo giminių ir bendruomenės, kuri galėtų juos palaikyti, sudrausminti ar atsakyti į rūpimus klausimus. Tai tarsi pasiklydę vaikai, apgraibomis ieškantys savo kertinių pagrindų, kurie padėtų jiems auginti ir auklėti vaikus su tvirtomis moralinėmis nuostatomis, kurti darnias šeimas su puoselėjama tarpusavio pagarba bei prigimtinėmis vertybėmis.
Šiandien situacija toli gražu nedžiuginanti, mažai kuriose šeimose vaikai dar kalba lietuviškai, visoje Jungtinėje Karalystėje (JK) masiškai daugėja vaikų, turinčių vienokių ar kitokių elgesio ar raidos sutrikimų. Tai rodo, kad šeimos negeba susidoroti su iškylančiais sunkumais auklėdamos vaikus, puoselėdamos tarpusavio santykius.
 
Viena iš centro misijų ir būtų darbas, orientuotas į šeimą: tai paskaitų, seminarų, mokymų, saviugdos grupių organizavimas, porų bei vaikų konsultavimas. Šiame darbe pagelbėtų ir kvalifikuoti savanoriai – specialistai, dirbantys JK sveikatos sistemoje, vertėjai.
 
Konsultacijos nemokamos, tačiau į jas būtina registruotis iš anksto. Tai padaryti galite el. paštu [email protected] arba galite rašyti žinutes mūsų profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ 
Mielai kviečiami visus, turinčius idėjų ar dirbančius panašiose organizacijose, prisidėti prie mūsų veiklos – tapti savanoriais.
 
Psichologinės paramos ir informacijos centras
 
 
  

Žymos: Lietuvių bendruomenė, Psichologinė pagalba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi blondinės važiuoja mašina. Viena sako:
– Klausyk, gal gali važiuoti lėčiau, nes man baisu...
– Na, jei labai bijai, tai užsimerk, kaip aš!