Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-03-15

Londono centre rasti maro aukų skeletai

  
Londono centre rasti maro aukų skeletai Asoc. nuotr.

Vykdant didžiulius kasinėjimus dėl naujojo traukinių tinklo „Crossrail“ statybų, Londono centre, „City“ rajone rasta trylika skeletų, kurie kaip manoma yra XIV amžiaus maro aukos, parnešė Standard.co.uk.

Archeologai mano, kad šie skeletai yra vieni iš 50 tūkst. buboninio maro aukų, kuris 1343 m. pasiglemžė daugiau kaip ketvirtadalį Anglijos populiacijos. Suaugusiųjų skeletai buvo rasti suguldyti dvejomis eilėmis, kaip manoma tuometinėse atsarginėse kapinėse, kur buvo laidojamos ligos aukos.
Skeletai rasti „Charterhourse“ aikštėje, netoli Farringdono, 2.4 metrų gylyje. Iki šiol, šioje aikštės vietoje augo įvairiausi augalai. Mokslininkai tikisi, kad tęsiant statybų darbus gali būti rasta dar daugiau palaikų, tačiau tuo pačiu nuramino visuomenę, kad ligos pavojus yra išnykęs, nes tokiomis ligomis užsikrečiama tik tarp gyvų žmonių.
 
Tikimasi, kad rasti skeletai padės atsakyti į daugelį dar neaiškių klausimų ir laiko tai ypač reikšmingu atradimu tyrinėjimams. „Artimiausiu metu skeletai bus paimti išsamesniems tyrimams ir bus bandoma nustatyti mirusiųjų mirties priežastis, jų amžių ir kitas svarbias istorinės detalės.“, - sakė archeologinių kasinėjimų vadovas.
 
Mokslininkai pripažino, kad jei iš tikrųjų rasti skeletai yra nuo maro nukentėjusių aukų, tai ypač pagelbės nagrinėjant mirtį sukėlusio maro bakterijas, kurios padeda geriau išsiaiškinti ir šių laikų ligų kilmę. Po tyrimų skeletai vėl bus palaidoti toje pačioje vietoje arba kitose kapinėse.
 
 
  

Žymos: Istorija, Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...