Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Simona Smirnova   |   2012-06-11

Londono lituanistinėje mokykloje dizainerė J.Rimkutė kūrė pasakų medžius

  
Londono lituanistinėje mokykloje dizainerė J.Rimkutė kūrė pasakų medžius Dizainerė J.Rimkutė (kairėje) su lietuviškos mokyklos mokiniais.

Lietuvos dizainerė Jolanta Rimkutė sekmadienį aplankė lituanistinę „Mano pirmieji mokslai“ Londono Dagenhamo rajone. Dizainerės ir mokyklos bendradarbiavimas užsimezgė kasmetinėse Lietuvoje vykstančiose pasaulio lietuvių menininkų kūrybinėse dirbtuvėse “Migruojantys paukščiai”.

Nuolat besidominti lietuvybės tema ir „StudijaiLT“ vadovaujanti dizainerė Jolanta Rimkutė viešėdama Londone visą dieną praleido su mokyklos auklėtiniais.
Darbas vyko dviejose amžiaus grupėse: penkiamečių ir aštuonmečių. Su vaikais buvo kalbama apie tai, kas jiems labiausiai patinka, ką jie labiausiai vertina Lietuvoje ir savyje. Mitologinio „Gyvybės medžio“ tematika buvo kuriami vaikų „Pasakų medžiai“, kuriuose gyveno jų mylimiausi gyvūnai ir gėlės, augo įvairiausi vaisiai, o prie medžių glaudėsi šeimos nariai ir patys artimiausi žmonės.
 
Kiekvienas darbas ir spalva buvo aptarti bei pristatyti. „Mano pirmųjų mokslų“ mokykloje vaikai nuolat mokomi vaizdžiai pristatyti ir pagrįsti savo mintis. Taip pat buvo kūrybiškai piešiamos žodžio LIETUVA raidės ir kalbama apie tai, ko vaikai pasiilgsta iš Lietuvos, ką labiausiai prisimena ir kas jiems brangiausia.
 
Žinoma, vaikams svarbus ne tik bendras kūrybinis darbas tačiau ir pats bendravimas. J.Rimkutė taip pat sulaukė ir didelio klausimų gūsio apie savo darbą ir kūrybą, apie tai, kaip gimsta idėjos ir kaip jos tampa realybe.
 
 
  

Žymos: Mokykla, Jolanta Rimkutė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tau kas nors sakė, kad tu labai vyriškas?

– Tu būsi pirma.

– Ne, nebūsiu.