Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-05-11

Londono meras siūlo įvesti dar vieną draudimą

  
Londono meras siūlo įvesti dar vieną draudimą
© Pixabay nuotr.
Draudimu būtų siekiama kovoti su vaikų nutukimu.
Draudimu būtų siekiama kovoti su vaikų nutukimu.

Londono meras Sadiqas Khanas penktadienį pasiūlė uždrausti pernelyg riebaus, sūraus ir saldaus maisto reklamas miesto visuomeniniame transporte.Draudimu būtų siekiama kovoti su vaikų nutukimu. Meras taip pat siūlo 400 m spinduliu nuo mokyklų drausti atidaryti naujas išsinešti skirto karšto maisto įstaigas.
„Vaikų nutukimas Londone yra tiksinti bomba, ir aš esu pasiryžęs veikti“, – sakė S. Khanas.
 
„Tokiame klestinčiame mieste kaip Londonas negali būti teisinga, kad tai, kur gyveni, ir tavo gaunamos pajamos gali daryti didžiulį poveikį tam, ar tau prieinamas sveikas, maistingas maistas, ir neapsaugojimui nuo šlamštmaisčio reklamos“, – sakė jis.
 
„Štai kodėl siūlau uždrausti kenksmingo šlamštmaisčio reklamą visame mūsų metropolitene ir visuose autobusuose“, – pažymėjo meras.
 
Beveik 40 proc. 10-11 metų vaikų Londone turi antsvorio ar yra nutukę, rodo oficialūs duomenys.
 
Garsus virtuvės šefas Jamie Oliveris (Džeimis Oliveris) miesto planus pavadino „didžiuliu ir drąsiu žingsniu į priekį“.
 
Tačiau lobistų organizacija „Advertising Association“ pažymėjo, kad Britanijoje jau draudžiama daug riebalų, cukraus ir druskos turinčio maisto ir gėrimų reklama žiniasklaidoje, kur vaikai gali sudaryti daugiau kaip 25 proc. auditorijos.
„Tarptautinė patirtis ir nepriklausomi tyrimai parodė, kad reklamos draudimas menkai tepaveiks platesnius socialinius klausimus, nulemiančius nutukimą“, – transliuotojui BBC sakė organizacijos atstovas.
 
  

Žymos: Draudimas, Reklama, Nesveikas maistas, sadiq khan

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Laiškas iš stovyklos: „Mielieji tėveliai, gyvenu gerai. Vakar pas mus stovykloje vyko bokso varžybos. Dantų šepetėlį, pastą ir kitus nereikalingus daiktus siunčiu namo.“