Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Valdas Pryšmantas   |   2017-11-30

Londono Sičio tarybos narys: „Vertinu bendradarbiavimą su lietuviais“ 

  
Londono Sičio tarybos narys: „Vertinu bendradarbiavimą su lietuviais“ P. Estlin JK lietuviams palinkėjo ir toliau džiaugtis gyvenimu čia, jeigu jie tik to nori.
Lietuva išliks Europos Sąjungos dalimi, o Jungtinė Karalystė – ne, tačiau tai nereiškia, kad mes negalime bendradarbiauti, remti vieni kitus ir skatinti abipusiškai naudingas galimybes

Lietuvos komercijos rūmų Jungtinėje Karalystėje (LCCUK) organizuojamame tradiciniame labdaros pokylyje tarp garbingų svečių buvo galima sutikti ir aukštą Londono Sičio savivaldybės pareigūną Peterį Estliną. Finansų specialistas „Tiesą“ patikino, jog džiaugiasi turėjęs galimybę prisidėti prie tokio prasmingo renginio, ir prisipažino vertinąs bendradarbiavimą su lietuviais.

Pasaulio finansų sostinėje Londone žinomas kaip banko „Barclays“ vyresnysis patarėjas, P. Estlinas į pokylį atvyko pakviestas Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje. Tačiau Sičio atstovui atskirai mūsų šalies pristatyti nereikia – ją garbingas svečias jau seniai laiko patikimu partneriu.
Tad ir šįkart mielai tapo vienu iš gausaus būrio verslo, meno, kultūros bei politikos atstovų, dosniai aukojusių labdarai ir svariai prisidėjusių prie to, kad LCCUK pokylio metu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo vaikų ligoninei būtų paaukota beveik 40 tūkst. eurų.
 
„Tiesa“ pasidomėjo, kas paskatino Londono Sičio savivaldybėje garbingas aldermano pareigas einantį P. Estliną prisidėti prie šios iniciatyvos ir remti svetimos šalies organizaciją.
 
– Koks Jūsų asmeninis santykis su Lietuva? Ar teko ten būti?
 
– „Barclays“ bankas, kuriame aš dirbu vyriausiuoju patarėju ir ėjau finansų vadovo pareigas, 2009 metais Vilniuje atidarė pagrindinį technologinių operacijų centrą. Jis lieka vienu pagrindiniu mūsų inovacijų aprūpintoju ir talentų šaltiniu.
 
Deja, iki šiol man neteko apsilankyti Vilniuje ar kur kitur Lietuvoje.
 
– Kaip manote, kodėl tokios iniciatyvos, kaip LCCUK labdaros pokylis, yra svarbios? Ką Jums asmeniškai reiškia būti šio renginio dalimi?
– Winstonas Churchillis sakė: „Mes gyvename iš to, ką gauname (uždirbame), bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame.“
 
Ekonominis augimas yra svarbus, bet tai, ką mes darome su gauta nauda, be abejonės, yra dar svarbiau. Galimybių suteikimas kitiems, mažiau sėkmingiems, ir parama tiems, kuriems iš tiesų jos reikia, – tam aš labai pritariu. Todėl ir noriu prisidėti prie šio labdaros renginio.
 
– Kaip Jūs apibūdintumėte Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius?
 
– Nuo Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo Jungtinėje Karalystėje 1991 metais mūsų šalyje siekiama stiprinti ryšius su Lietuva, skatinamos abipusės verslo investicijos. „Barclays“ centro gaunama nauda įtraukiant Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventus į savo technologines operacijas Vilniuje yra mažas, bet geras to pavyzdys. Tai padeda abiejų šalių ekonomikoms.
 
– Kaip, Jūsų nuomone, „Brexit“ paveiks dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius?
 
– Tikiuosi, kad pagrindiniai prekybos susitarimai ir talentų migracija tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės tęsis.
 
Žinoma, Lietuva išliks Europos Sąjungos dalimi, o Jungtinė Karalystė – ne, tačiau tai nereiškia, kad mes negalime bendradarbiauti, remti vieni kitus ir skatinti abipusiškai naudingas galimybes.
 
– „Brexit“: iššūkis tai ar galimybė?
 
– „Brexit“ nėra kelias, kurį aš rinkčiausi asmeniškai. Tačiau mes esame demokratija ir reikia gerbti sprendimą. Dabar mums reikia tai paversti laimėjimu – tiek Europos Sąjungai, tiek Jungtinei Karalystei.
 
 
– Kokia, Jūsų manymu, ateitis laukia Londono Sičio po „Brexit“? Ar jis išliks pasaulio finansų sostine?
 
– Taip. Pasaulis keičiasi, keičiasi ir finansinės paslaugos. Londono Sitis visada buvo globalios prekybos partneris, o stiprindama savo finansinių technologijų sektorių ir naujas industrijas Jungtinė Karalystė siekia įsitvirtinti kaip pasaulinio lygio žaidėjas, siekia klestėjimo tiek šalies viduje, tiek bendradarbiavime su kitomis šalimis. Pasaulis yra labai konkurencingas ir mes turime sunkiai dirbti, kad įgytumėme tokį statusą.
 
– Ko palinkėtumėte lietuviams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje?
 
– Ir toliau džiaugtis gyvenimu čia, jeigu jie tik to nori. Aš džiaugiuosi pažinodamas keletą lietuvių ir vertinu bendradarbiavimą su jais.
 
 P. Estlin džiaugėsi pakviestas į tradicinį LCCUK labdaros pokylį.

  

Žymos: lccuk, labdaros pokylis, peter estlin

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paauglystė – pereinamasis laikotarpis nuo motinos pieno prie tėvo stikliuko.