Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-09-08

Mažiausias Britanijos vaikas užaugo: tik pažiūrėkite kaip ji atrodo dabar!

  
Mažiausias Britanijos vaikas užaugo: tik pažiūrėkite kaip ji atrodo dabar! Gimusi Aaliyah buvo vos 17 cm ūgio, tad nesunkiai tilpdavo savo mamos delne.
Aaliyah buvo tokia mažytė, kad savanoriams teko megzti jai specialius drabužėlius.

Mažiausio svorio visoje Britanijoje gimusi ankstukė Aaliyah Hart svėrė tik 340 gramų. Nors mažylei buvo suteikta vos 1 proc. tikimybė išgyventi, ji jau paauglė ir svajoja tapti aktore.

Mergaitė, kuri yra mažiausias Britanijoje gimęs vaikas ir kuriai medikai praktiškai nesuteikė jokios vilties gyventi, dabar jau paauglė.
Kai gimė, dabar 14-metė Aaliyah Har iš Birmingamo tesvėrė kiek daugiau nei 300 gramų. Į pasaulį neišnešiotukė pasibeldė net tris mėnesius per anksti.
 
Gimusi Aaliyah buvo vos 17 cm ūgio, tad nesunkiai tilpdavo savo mamos delne. Gydytojai įspėjo Aaliyah motiną Lorraine, kad mergytė greičiausiai neišgyvens, nes jos plaučiai tiesiog nebuvo tinkamai išsivystę.
 
Tačiau dabar 14-os sulaukusi paauglė nustebino ne tik gydytojus, bet ir visą pasaulį. Mergaitė nesiskundžia sveikata ir auga, kaip ir visi jos amžiaus vaikai.
 
„Aš niekada nesuvokiau, kaip aš atrodžiau gimusi. Tačiau kai pamačiau drabužius, kuriuos tada vilkėjau, man buvo šokas. Jie atrodo pakankamai maži, kad tiktų net lėlei.“- sakė Aaliyah.
 
 
Nors mama jaudinosi, jog dukra mokykloje patirs sunkumų, pasirodo, nuogąstavimai visai nepagrįsti. Mergaitė lanko mokyklą, labiausiai žavisi dramos būreliu, ir svajoja tapti garsia aktore.
 
„Ji yra laimingas ir sveikas vaikas. Aaliayah labai populiari mokykloje tiek tarp mokytojų, tiek tarp bendraamžių.“- sakė mama Lorraine.
Poniai Hart gydytojai rekomendavo nutraukti nėštumą, kai pastebėjo, kad vaisiaus vandenys po truputį ėmė mažėti. Tačiau moteris buvo pasiryžusi tęsti nėštumą.
 
Kai tik Aaliyah gimė, ji buvo įdėti į inkubatorių. „Aš net nemaniau, kad ji galėtų būti mažiausias vaikas Jungtinėje Karalystėje, nes aplinkui mačiau išties daug mažų kūdikėlių.“
 
Aaliyah buvo tokia mažytė, kad savanoriams teko megzti jai specialius drabužėlius.
 
 
 
  

Žymos: Vaikai, neišnešioti kūdikiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas varto receptų knygą. Susiraukia ir sako mamai:
– Bloga knyga...
– Kodėl?
– Nes visi receptai prasideda žodžiais „Paimkite švarų indą...“