Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-21

Mirė šimpanzė – reklamos žvaigždė

  
Mirė šimpanzė – reklamos žvaigždė Garsioji šimpanzė Jilloch (d) reklaminiame klipe.

Stafordšyro grafystėje Anglijoje mirė 34-erių metų šimpanzė vardu Jilloch, kuri daugelį metų filmavosi arbatos kompanijos PG Tips reklaminiuose klipuose, praneša „The Daily Telegraph“. Bezdžionės mirties priežastis – širdies nepakankamumas.

Zoologijos sodo atstovas teigė, kad garsioji Jilloch turėjo tvirtą charakterį, buvo drovi, bet labai draugiška. „Šlovė neaptemdė jos proto ir mes jos ilgėsimės“, - sakė jis.
Šimpanzė filmavosi arbatos reklamoje 1970-80 metais. Ji vaidino vieną šimpanzių šeimos narį, kuris kartu su kitais atlikdavo įvairius triukus ir gerdavo arbatą. Reklaminių klipų su primatais kūrėjai šią idėją nusižiūrėjo iš dar 1950-aisiais Londono zoologijos sode šimpanzėms rengtų arbatos gėrimo akcijų.
Vaizdo klipai su Jilloch per Britanijos televiziją buvo rodomi nuo 1956 m. iki 2002 metų. Šių vaizdo klipų serija tapo pačia ilgiausia reklamos kampanija šalyje. Tik dėl gyvūnų globotojų spaudimo kompanija PG Tips buvo priversta nutraukti šios reklamos rodymą.
 
Šimpanzės – judrūs ir stiprūs gyvūnai. Jos maitinasi vaisiais, lapais, vabzdžiais ir kitais maistui tinkamais augalais bei gyviais. Gamtoje šie primatai vidutiniškai gyvena apie 40 metų, o nelaisvėje gali sulaukti ir 60 metų. Mokslininkai nustatė, jog šimpanzės sunkiai išgyvena savo giminaičių mirtį.
 
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasimatymas. Sėdi mergina ir vaikinas. Staiga mergina pagadina orą ir sako:
– Norėčiau, kad tai liktų tik tarp mūsų...
– O aš norėčiau, kad išsisklaidytų, – atsako vaikinas.