Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mantas Petruškevičius   |   2013-05-22

Mobiliųjų operatorių fronte – karas dėl jūsų

  
Mobiliųjų operatorių fronte – karas dėl jūsų Didžioji dalis kontraktų su mobiliojo ryšio tiekėjais yra pasirašomi įsigyjant išmanųjį telefoną.

Tikriausiai būtų nelengva atrasti kitą paslaugų segmentą, kuriame konkurencija dėl kiekvieno vartotojo būtų didesnė, nei šiandien ji yra telekomunikacijų rinkoje. Ypač tarp mobiliojo ryšio paslaugas teikiančių operatorių. Pastarieji pluša diena iš dienos kurdami ir siūlydami naujus pasiūlymus esamiems ir, dar svarbiau, būsimiems klientams.

Kaip nepasimesti ir susigaudyti nuolatiniame mobiliųjų operatorių kare, kuriame pagrindinė taisyklė – jei klientas ne su mumis, jis su konkurentais?
Visų pirma vertėtų išsiaiškinti ir gerai pasverti, kokiems pagrindiniams poreikiams ketinate naudotis mobiliuoju ryšiu. Pastaraisiais metais mobiliųjų telefonų rinkoje pradėjo dominuoti išmanieji telefonai, žingsnis po žingsnio į užribį išstumdami iki šiol vartotojams vis dar įprastus senesnio modelio telefonus. Šiandien didžioji dalis kontraktų ir sutarčių su mobiliojo ryšio tiekėjais yra pasirašomi įsigyjant būtent naują išmanųjį telefoną. Tačiau pažvelkime, kaip skiriasi išsimokėjimo sąlygos ir kokią galutinę sumą už tokį pirkinį sumokėsite pasibaigus sutarties laikui.
 
Išankstinio papildymo paslauga (Pay-as-you-go)
Tai turbūt geriausiai visiems pažįstamas ir visų ne kartą išbandytas atsiskaitymo būdas. Pay-as-you-go arba mobiliojo ryšio sąskaitos išankstinio papildymo paslauga. Jungtinėje Karalystėje ja naudojasi šimtai tūkstančių žmonių, tačiau ji šioje šalyje nėra tokia populiari, kaip, pavyzdžiui, Lietuvoje. Išankstinio papildymo paslauga daugiausiai naudojasi jaunimas. Tai puikus būdas tėvams kontroliuoti savo atžalas ir jų prakalbamą laiką nesukant galvos dėl didesnės nei planuota sąskaitos mėnesio pabaigoje.
 
Kitiems ši paslauga naudinga tuomet, kai skambinama ir naudojamasi mobiliojo ryšio paslaugomis ne itin dažnai. Ji taip pat gali būti vienintelė alternatyva tiems žmonėms, kurių kredito reitingas yra žemas dėl buvusių nevykdytų finansinių įsipareigojimų ar dar neišmokėtų skolų. Pastariesiems dėl to gali būti užkirstas kelias pasirašyti naują ar pratęsti galiojančią sutartį su ryšio operatoriais. Prieš prisiimant naują finansinį įsipareigojimą, taip pat ir sutartį su ryšio tiekėju, kaskart patikrinamas kliento mokumas bei įvertinamas kredito reitingas.
 
Naudojantis išankstinio papildymo paslauga, telefoną turėsite įsigyti atskirai. Net jeigu mėnesio papildymams skirtos sumos nebus didelės, per ilgesnį laiką padalinus pradines išlaidas už telefoną, šis atsiskaitymo už ryšio paslaugas būdas dažnai būna brangiausias iš visų galimų.
 
Sim kortelė be telefono aparato (Sim-only)
Tai dažniausiai pats ekonomiškiausias ir taupiausias būdas norintiems naudotis mobiliojo ryšio operatorių teikiamomis paslaugomis. Taip yra dėl to, jog šiuo atveju nereikia prisiimti jokių papildomų įsipareigojimų ir kiekvieną mėnesį ryšio bendrovei papildomai mokėti už telefono aparatą. Kitaip tariant, pasirinkę sim-only naudojatės tomis pačiomis ryšio paslaugomis ir pasiūlymais, kaip ir pasirašę terminuotą sutartį, tik jums tai atsieina pigiau ir nėra jokių sutarties terminų, išskyrus kartą per mėnesį gaunamas sąskaitas už ryšio paslaugas, kurias privalu apmokėti.
 
Tačiau paprastai jos gali būti nuo dviejų ir daugiau kartų mažesnės, nei pasirašius terminuotą sutartį bei kas mėnesį papildomai mokant už mobilųjį telefono aparatą. Šiuo metu viena iš mobiliojo ryšio operatorių kompanijų siūlo 250 minučių pokalbiams bei neribotą skaičių trumpųjų žinučių ir duomenų vos už 10 svarų per mėnesį. Net jei mobilųjį telefoną įsigysite mokėdami visą jo kainą prieš pradėdami šį eksperimentą, po dvejų metų būsite sumokėję mažiau, nei pasirašę terminuotą sutartį. Pavyzdžiui, populiarusis „iPhone 4S”, kainuojantis 499 svarus, su 10 svarų per mėnesį sutartimi per dvejus metus atsietų vidutiniškai kiek daugiau nei 30 svarų per mėnesį. Tai bet kuriuo atveju būtų mažiau, nei pasirašius alternatyvią terminuotą sutartį ir mokant £35 kiekvieną mėnesį.
Bene vienintelis sim-only pasirinkimo trūkumas yra tas, jog didžiąją išlaidų naštą tenka prisiimti pačioje pradžioje, kuomet išlaidos už telefono aparatą gali gerokai pasikandžioti.
 
Tačiau nemažas privalumas yra tas, jog tolesnės minimalios mėnesio sąskaitos bus mažesnės, nei pasirašius terminuotą ryšio paslaugų sutartį. Taip pat, išvykus iš šalies ilgesniam laikui, paslaugos galėsite atsisakyti lengvai ir greitai, nepalikę jokių neįvykdytų įsipareigojimų.
 
Terminuotoji sutartis
Beveik visuomet terminuotosios sutartys sudarytos taip, kad klientui labiausiai apsimokėtų rinktis dvejų metų trukmės kontraktą su mobiliojo ryšio tiekėju. Nusprendę sutartį nutraukti anksčiau, nei joje numatyta, turėsite susimokėti iki kontrakto pabaigos likusią minimalių mėnesio mokėjimų sumą.
 
Terminuotosios sutarties pagrindinė esmė – suteikti klientui galimybę pradinę sumą išdalinti į prieinamas mėnesio įmokas per visa sutarties laikotarpį. Dėl to šis mokėjimo būdas itin parankus norintiems įsigyti naujus ir neretai brangiausius tuo metu rinkoje parduodamus išmaniuosius telefonus. Palyginimui, įsigyję laikiną kontraktą, aprašytą viršuje, tikėtina, kad per tą patį laikotarpį sumokėsite mažiau, tačiau to kaina – didesnės pradinės išlaidos.
 
Vis dėlto, nutarę įsigyti naujausius modelius, tokius kaip Galaxy S4 arba iPhone 5 ir pasirašę terminuotą sutartį, neprivalėsite jau pačią pirmąją dieną patuštinti kišenės 600 svarų už naująjį pirkinį.
Taigi, prieš rinkdamiesi, į kurią barikadų pusę ketinate stoti metams, dvejiems, arba tol, kol nepasirodys geresnių pasiūlymų kaip niekur kitur ankštame mobiliųjų operatorių rinkos fronte, investuokite šiek tiek laiko ir atidžiai įvertinkite savo poreikius.
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, mobilus ryšys, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas gydytoją:
– Na, ką, galiu jus pasveikinti, jumyse užsimezgusi nauja gyvybė.
– Gydytojau, betgi aš vyras!
– Žinokit, askaridėms vienas ir tas pats.