Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mortos Tiesa   |   2015-10-28

Mortos tiesa: visa tiesa apie emigrantus tinginius

  
Mortos tiesa: visa tiesa apie emigrantus tinginius
© Pixabay.com
Juk suprantate, kad tai, ką jūs patys apie save galvojate, įžvelgiate ir kitų žodžiuose?
Pagalvokite: štai eina gatve penkios moterys, ir jei kažkas užriks: „Kalė“, juk visos neatsisuks? Aišku, pasitaikys, kad ir atsigręš....

Štai viena angliškai nekalbanti lietuvaitė metų metus dirba fizinį darbą ir nuolatos skundžiasi, tačiau laisvus vakarus leidžia tūsams arba turtingo vyro paieškoms. Štai dviejų vaikų mama, vos tris žodžius angliškai išlemenanti, nesugeba pasakyti, ko nori jos vaikas, bet namuose laiką „investuoja“ žiūrėdama „Moterys meluoja geriau“...

Štai kitas tipelis aimanuoja, kad jau į penkiasdešimtmetį žengia, o dirba statybose ir jam jau sveikatos nebėra po 15 metų svetur... o grįžęs namo kas vakarą slapčia nuo žmonos kala trauktinukės.
Šiuos herojus vienija bendras bruožas: jie visi yra TINGINIAI.
 
Skaitydama straipsnius ar komentarus apie emigrantus, neretai tiesmukiškus, o kartais ir gana grubius (visgi dažnai ne iš piršto laužtus), į viską žvelgiu su šypsena. Nepriimu aš visko už gryną pinigą ir nepriskiriu rašančiųjų nuomonės sau... ar apie save. Na, o tie, kurie susierzina išgirdę tokius epitetus kaip emigrantas marozas ar emigrantas tinginys, greičiausiai tokie ir yra.
 
Pagalvokite: štai eina gatve penkios moterys, ir jei kažkas užriks: „Kalė“, juk visos neatsisuks? Aišku, pasitaikys, kad ir atsigręš.... Tai vat ir čia galioja ta pati taisyklė.
 
Juk suprantate, kad tai, ką jūs patys apie save galvojate, įžvelgiate ir kitų žodžiuose?
 
Lygiai taip pat viskas yra ir su veiksmais. Norite daryti – darote. Turite tikslų – siekiate. Tingite – randate pasiteisinimų. Ką norite įžvelgti tiek žodžiuose, tiek veiksmuose, tą ir įžvelgiate. Įsižeidžiate, jei kas pavadina jus tinginiu, bet tik todėl, kad patys žinote – tai tiesa. Jūs tingite.
 
Ir dar: jūs žiauriai pavydit. Galima sakyt, nuolat. Išvaistote valandas, pusdienius, dienas kalbėdami vieni apie kitus... Sapaliodami apie tai, kaip vieną dieną aš... bla bla bla. Arba skaitote Paulo Coelho (nes žiauriai madinga) ir dalijatės jo citatomis „Facebooke“. Švaistotės pažadais kitiems ir patys save apgaudinėjate. Keikiate visus aplink, nes patys esate supuvę.
Nustumkite lietuvišką drovumą, kuris atsiranda beveik visose rimtose gyvenimo situacijoje, ir, užuot drąsą demonstravę chebroje prie butelio, būkite drąsūs moksluose, darbuose, siekiuose. Įžvelkite galimybes, griebkite jautį už ragų ir, maldauju, pamirškite tą apgailėtiną lietuvišką snobizmą: jei kaimynui stogas dega – man orgazmas.
 
Kokie dar gali būti pasiteisinimai? Gyvenate Anglijoje septynis ar dešimt metų ir nemokate kalbėti angliškai? Nesvarbu, ar jums 20, ar 50 metų, jūs galite, tinginiai, GALITE. Jokių pasiteisinimų. Po tiek metų svetur turėtumėte ir rašyti, ir skaityti puikiai mokėti. Amen.
 
Čia veikia keli veiksniai: pirma, jums tas pats pofik. Dirbate fizinius ar kitus daug protinės veiklos nereikalaujančius darbus ir jums alia tai tinka. Bet giliai širdyje nesate laimingi, nes žinote, kad galite daugiau. Prisipažinkite.
 
Antra, per daug gerai apie save galvojate. Visi kažkodėl turi jums lenktis, už jus viską daryti, antraip pratrūkstate kaip vulkanas keikti politikus, anglus, kaimynus ir galiausiai išliejate tulžį ant artimiausių žmonių.
 
Nepamirškite, viskas tūno jumyse. Nuo to ir atsispirkite.
 
Visada, patikėkite, VISADA yra išeitis. Ir tai, kas dabar atrodo neįmanoma ar net nepakeliama, po metų ar net po kelių mėnesių atrodys mažų mažiausiai kvaila, todėl pajudinkite sustabarėjusius užpakalius.
 
Šiandieniame pasaulyje, kur galimybes galite semte semti, tereikia norėti. Tik tiek.
Pixabay.com Pixabay.com
 
 
  

Žymos: Mortos tiesa, Tinginystė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?