Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Deimantė Dokšaitė   |   2011-03-08

Moteris apie moteris

  
Moteris apie moteris
© A.Jakimovas
Ką galvoji Tu? Parašyk man [email protected]

Neseniai pati sau pastebėjau, kad į mūsų „Pasaulio lietuvių“ interviu rubriką dažniausiai pakliūva moterys. Kaip žinia, toje skiltyje rašome apie kuo nors ypatingus žmonės – jau pagavusius savo svajones ar siekiančius savo tikslų, nebijančius norėti daugiau.

="text-align: left">Ir štai permetu akimis mūsų pastaruosius keletą numerių: lietuvaitė, kurianti rankines amerikietėms; kita mūsų tautietė, britus pratinanti prie vėjo jėgainių; trečia – padedanti į Jungtinę Karalystę atvykstantiems migrantams; ketvirta – žengianti stačiais karjeros laipteliais Niujorko mados fotografijos rinkoje; dar ankstesniame numeryje – pirmoji pasaulio moteris, nusileidusi su parašiutu ant dreifuojančio ledo Šiaurės Ašigalio rajone, dar viename – kurianti „Christian Dior“ mados namams. Tarp pastarųjų interviu įsimaišęs tik vienas vyras – daug pasaulio matęs IT specialistas ir fotografas Adomas Svirskas.
 
Susimąstau: gal toks lyčių atžvilgiu nesubalansuotas turinys susidaro dėl to, kad ir mūsų „Tiesoje“ yra daugiau moterų nei vyrų? Tačiau netrunku suvokti, jog toks paaiškinimas visiškai klaidingas. O tai, kad mūsų redakcijoje ir administracijoje daugiau moterų nei vyrų, gal tik dar labiau patvirtina tikrovę, atspindimą mūsų „Pasaulio lietuvių“ rubrikos puslapiuose.

Pirmiausia – mūsų, moterų, yra tiesiog daugiau. Štai Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad šių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 1mln. 739 tūkst. moterų, arba 234 tūkst. daugiau negu vyrų. Moterys sudarė 53,6 procento visų gyventojų, 100 vyrų teko 116 moterų. Ne kitokia ir visos Europos Sąjungos statistika – valstybėse narėse gyveno 256,5 mln. moterų, arba beveik 12 mln. daugiau negu vyrų. Metų pradžioje ES moterys sudarė 51 procentą visų gyventojų, 100 vyrų teko 105 moterys.

Be to, dailiosios lyties atstovės gyvena ilgiau nei vyrai, Lietuvoje – vidutiniškai 11 metų ilgiau. Užpernai Lietuvos moterų vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė buvo 78,6, o vyrų – 67,5 metų.

Kalbant jau ne apie kiekybę, bet apie Lietuvos moterų „kokybę“ (jei tokius terminus galima vartoti šiame kontekste), Eurostato duomenimis, mūsų šalies moterys – labiausiai išsilavinusios Europos Sąjungoje. 2009 metais vidurinį ir aukštesnį nei vidurinis išsilavinimą turėjo 92,3 procento 25–64 metų amžiaus Lietuvos moterų, tai – aukščiausias rodiklis ES (Estijoje – 91,2 proc., Latvijoje – 90,1 proc.).

Šiais mokslo metais Lietuvos universitetuose ir kolegijose moterys sudaro 59 procentus visų studentų. Beje, žurnalistiką Lietuvoje studijuoja irgi daugiausia merginos – 76 procentai kremtančiųjų šios srities mokslus yra moteriškos lyties.

Kad mūsų šalies moterys šaunios, protingos ir gražios, žino ir Lietuvos vyrai. O kartais juodo humoro mėgėjai pajuokauja, kad jos – sėkmingiausia Lietuvos eksporto prekė.

Tačiau šis pagiriamasis žodis Lietuvos moterims turėjo būti parašytas vyro.

Su Tarptautine Moters diena, mielos moterys ir jas gerbiantys, vertinantys bei mylintys vyrai.

Ką galvoji Tu? Parašyk man [email protected].
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi pankės kalbasi:
– Žiūrėk, prasidūriau antrą skylę nosyje!
– Ir kaip, dabar geriau užuodi?