Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Indrė Makaraitytė   |   „Atgimimas“   |   2012-10-16

Na ir kas, kad vagis

  
Na ir kas, kad vagis Indrė Makaraitytė

Potencialius koalicijų partnerius vienija ne vertybės, o noras gražiai pasirodyti rinkėjams. Ekspertai sako, kad sąmoningi piliečiai nekeičia savo politinių pažiūrų sulig kiekvienais rinkimais ir balsuoja labai pastoviai. Kad net Lietuvoje yra nusistovėjęs partijų elektoratas ir kad siurprizų daug nereikėtų laukti. Jauna demokratija po truputį sensta.

Vis dėlto šie rinkimai išsiskiria iš kitų. Taip, apsišlifavusios sisteminės partijos nekimba viena kitai į atlapus, konkurencija šįkart nėra tokia arši ir tokia principinga, kaip yra buvę. Bet tuo pačiu po šita santykine taika ir susikalbėjimu yra rimtų atotrūkių. Pavadinkime, skirtumų. Ir ne tik tarp to, ką deklaruoja darysianti Neringa Venckienė ir Darbo partijos lyderis. Tarp potencialiausių koalicijos partnerių deklaruojamų principų ir pasiūlymų yra labai daug tiesiog vienas kitam prieštaraujančių idėjų.
Štai jums pavyzdžiai. Jei daugiausia balsų surenka socialdemokratai ir Darbo partija, jie atrodo lyg ir natūralūs koalicijos partneriai.
 
Išties, už Darbo partiją ir vėl šiais metais daug balsuosiančių. Viktoras Uspaskichas nebijo eteryje prisipažinti, kad yra „babnikas“, suprask, turįs daug meilužių, bet pasisako už tradicinę šeimą – turi žmoną, su ja augina du vaikus, o su kita „sugyveno“ dar porą. Tiesa, jis nenori, kad valstybė kištųsi į šeimos reikalus, lygiai, kaip ir socialdemokratai.
 
V. Uspaskichas ir socialdemokratai pasisako už tai, kad valstybė remtų žmones per PVM lengvatas atskiroms prekėms. Bet kaip šios dvi partijos spręstų kitus mokestinius rebusus arba, pavyzdžiui, suskystintų dujų terminalo reikalus, vienas Dievas žino.
 
Socdemai sakosi, kad palaiko terminalo statybas. V. Uspaskichas sakosi norįs dar skaičiuoti ir perskaičiuoti – suprask, kad terminalas Lietuvai, tiksliau, „Gazpromui“ – labai jau nereikalingas. Dėl VAE – jie labai sutaria, bet štai dėl progresinių mokesčių – kardinaliai nesutaria. V. Uspaskichas sako, jog visi, kas nori labiau apmokestinti turtingus žmones, proporcingai sumokančius mokesčių gerokai mažiau nei tūlas vidutiniokas, tiesiog pavydi. Taigi pavydi visi jo būsimieji koalicijos partneriai – socialdemokratai.
Progresinių mokesčių, kurie kiekvienų rinkimų metu yra it striptizo stulpelis, apie kurį visos partijos sukasi prieš savo rinkėją, klausimu socdemai yra daug artimesni „Tvarkai ir teisingumui“, bet „Tvarka ir teisingumas“ pasisako kategoriškai prieš homoseksualių asmenų partnerystės įteisinimą. Šiuo klausimu jie – kardinaliose priešybėse.
 
Esą už teisingesnę ir sąžiningesnę Lietuvą kovojantys Neringos Venckienės bendražygiai visoje šioje kūdroje atrodo paskendę, nes realiai jei ir gali apie ką nors pakalbėti, tai tik apie žmonių patiriamą neteisingumo jausmą. Išreikšti nepasitenkinimą tuo, kaip buvo išspręstas mergaitės globos rebusas, dar kartą pareikšti, kad teismai ir prokurorai yra korumpuoti. Bet daugiau – nieko. Tai žmonėms skauda, bet daug labiau skauda sava kišenė – šilumos, elektros kainos, tie patys mokesčiai – štai reikalai, su kuriais susiduri kasdien. Su teismais – gal kartą gyvenime.
 
Ir kai žmonės pasiklauso, net jei jie ir labai nerimavo dėl mergaitės ir jiems skauda dėl neteisingumo, net nepagalvoję veikiau rinksis Uspaskichą. Jis moka tvarkyti reikalus. Kaip ir Zuokas, kaip ir dauguma kitų – na ir kas, kad vagia, bet užtat kažką padaro visuomenei. Žaidimų aikštelių pastato, parką sutvarko ar grindinį trinkelėm iškloja. Kad visiems būtų gražiau pažiūrėti.
 
  

Žymos: Indrė Makaraitytė, Politika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant ežero kranto dalininkas tapo peizažą. Turistai (tėvas ir sūnus) kurį laiką stebi jo darbą, paskui tėvas sako:
– Matai, sūneli, kiek vargo, jeigu neturi fotoaparato.