Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   mirror.co.uk   |   2016-09-24

Nauji banknotai padėjo užsidirbti dešimteriopai

  
Nauji banknotai padėjo užsidirbti dešimteriopai
© Bank of England nuotr.
Reikia atkreipti dėmesį į serijos numerį.
Yra viena savybė, kuri atkreipia tik pinigų kolekcininkų dėmesį.

Dėl kai kurių kolekcininkų pomėgių galima neblogai uždirbti – įsitikino pusamžis vyras, pelningai pardavęs tris naujus plastikinius 5 svarų sterlingų banknotus.

Rugsėjo 13 dieną apyvartoje pasirodę naujieji banknotai akimirksniu pritraukė britų dėmesį ne tik dėl išvaizdos, bet ir savybių: šiek tiek mažesni pinigai pasižymi nauju dizainu, be to yra pagaminti iš polymero pluošto, dėl to jie nesidėvi, nesiplėšo, yra labiau atsparūs aplinkos poveikiui.
Tačiau yra dar viena savybė, kuri atkreipia tik pinigų kolekcininkų dėmesį.
 
Vienam iš jų, 52 metų Alanui Scrase’ui, naujųjų pinigų pasirodymo dieną gauti nepavyko, tad į vietos banką britas nuėjo kitą dieną. Ir jam pasisekė dar labiau: vyras gavo tai, ko ieškojo – nepanaudotų banknotų su žemais serijos numeriais, kurie yra vertingi tarp jų.
 
Taigi, internetiniame aukcione pasiūlius tris banknotus, kurių serija prasideda AA01, A. Scrase’ui pirkėjų laukti ilgai nereikėjo: pinigų vertė kelta net 31 kartą, kol galiausiai banknotai parduoti net už 456 svarus sterlingus.
 
„Man tiesiog pasisekė, kad juos gavau“, – sakė gerą sandėrį sudaręs kolekcininkas.
Į apyvartą iš viso išleista 440 mln. naujųjų banknotų, todėl dar yra tikimybė, kad kažkam į rankas pateks tokių pat vertingų „penkinių“.
 
Kitais metais į apyvartą planuojama išleisti 10 £ tokio tipo banknotus, 2020 – ir dvidešimtines.
Reikia atkreipti dėmesį į serijos numerį. Bank of England nuotr. Reikia atkreipti dėmesį į serijos numerį. Bank of England nuotr.
 
 
 
  

Žymos: svarai sterlingai, vertė, banknotai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šią savaitę desertui - įdomios, keistos, juokingos ar net absurdiškos garsių žmonių mintys apie In ir Yan, juodą ir baltą, vyrą ir moterį..
Pradėsime nuo perfrazuoto posakio: Moterys iš Veneros, vyrai - iš...baro. :)