Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-04-09

Neliks nedarbingumo pažymų

  
Neliks nedarbingumo pažymų

Darbininkams, kurie darbe dėl ligos nepasirodys ilgiau nei 7 dienas, bus išrašomos „tinkamumo“ pažymos, pakeisiančios nedarbingumo lapelius.

="line-height: 150%">Gydytojai kaip ir anksčiau galės diagnozuoti, kad darbuotojas yra ligotas ir turėtų likti namuose, bet tuo pat metu jie turėtų pažymėti, kokius darbus ligonis gali atlikti ligos metu. Ar darbuotojas bus kviečiamas grįžti ir atlikti tam tikrus darbus, priklausys nuo darbdavio.
„Tinkamumo“ pažymoje gydytojui bus suteikta teisė pažymėti, kad darbuotojas „gali būti tinkamas darbui, jei laikysis tam tikrų nurodymų“. Tokiu atveju pacientai bus skatinami gydytojo patarimus aptarti su savo darbdaviu ir nuspręsti, ar gali grįžti į darbą.
 
Vis dėlto Didžiosios Britanijos medicinos asociacija teigia, jog dar reikia daug nuveikti, kad kompanijos suprastų savo atsakomybę ir įsipareigojimus. Nuodugni nedarbingumo pažymų sistemos revizija paskelbta prieš metus, kai buvo pranešta, kad sergantys darbuotojai šaliai per pastaruosius metus kainavo 100 milijardų svarų.
 
Kol kai kurie ekspertai teigia, kad pokyčiai sutaupys daugybę pinigų valstybės biudžete, darbininkų sąjungos įspėja, jog naujasis įstatymas neleis darbuotojams visiškai atgauti jėgų po ligos, todėl susirgimo atvejų tik daugės.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Statybos ir urbanistikos ministerijoje užpatentuotas naujas tiltų patikrinimo būdas:
1) Ant naujai pastatyto tilto suvaromos visos miesto uošvės. Tiltas atlaiko. Išvada: tiltas geras.
2) Ant naujai pastatyto tilto suvaromos visos miesto uošvės. Tiltas sugriūva. Išvada: tiltas puikus.