Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-07-10

Nors pramonė traukiasi, vėl užfiksuotas JK ekonomikos augimas

  
Nors pramonė traukiasi, vėl užfiksuotas JK ekonomikos augimas
© Maxpixel nuotr.
Pramonės gamyba Didžiojoje Britanijoje gegužę, palyginti su balandžio mėnesiu, smuko 0,4 proc., nors buvo tikėtasi 0,5 proc. augimo.

Investuotojams vertinant stambių įmonių naujienas ir statistinius duomenis, pagrindiniai Europos akcijų indeksai antradienį lėtai kopia aukštyn.

Bendras didžiausių regiono įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“ nuo sesijos pradžios paūgėjo 0,21 proc. iki 385,4 punkto.
Didžiosios Britanijos FTSE 100 ūgtelėjo 0,07 proc., Prancūzijos CAC 40 – 0,31 proc., Vokietijos DAX – 0,02 proc., o Italijos FTSE MIB – 0,17 procento. Tuo tarpu Ispanijos IBEX 35 sumenko 0,23 procento.
 
Didžiosios Britanijos nacionalinės statistikos tarnyba (ONS) antradienį pirmą kartą paskelbė bendrojo vidaus produkto (BVP) mėnesio, o ne ketvirčio, duomenis. Skaičiai parodė, kad šalies ekonomika, balandį ūgtelėjusi 0,2 proc., gegužę paūgėjo 0,3 procento.
 
Kovo–gegužės mėnesiais Didžiosios Britanijos BVP ūgtelėjo 0,2 proc., o vasario–balandžio mėnesiais buvo užfiksuotas nulinis prieaugis.
 
Pramonės gamyba Didžiojoje Britanijoje gegužę, palyginti su balandžio mėnesiu, smuko 0,4 proc., nors buvo tikėtasi 0,5 proc. augimo. Metinis gamybos prieaugis sudarė 0,8 proc. vietoj prognozuotų vidutiniškai 1,9 procento.
  
„Tesco“ akcijos atpigo 1,2 proc., pasklidus žiniai apie tai, kad liepos 16 dieną dėl ligos atsistatydins mažmeninės prekybos milžinės padalinio Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje generalinis direktorius Charlesas Wilsonas, kurį pakeis produktų direktorius Jasonas Tarry.
 
„Shire“ akcijos pabrango 1 proc., pasklidus žiniai apie tai, kad JAV reguliavimo institucijos uždegė žalią šviesą farmacijos įmonės susijungimo su Japonijos „Takeda Pharmaceutical“ sandoriui, kurio vertė siekia 62 mlrd. JAV dolerių.
  
  

Žymos: Ekonomika, Verslas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.