Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-03-11

Nuodai galėjo paveikti šimtus žmonių

  
Nuodai galėjo paveikti šimtus žmonių
© pexels nuotr.
Rusų šnipui skirti nuodai galėjo paveikti šimtus niekuo dėtų žmonių.
Apie 500 asmenų privalo imtis atsargumo priemonių

Siekiant apnuodyti Jungtinėje Karalystėje gyvenantį buvusį Rusijos šnipą, nervus paralyžiuojančios medžiagos paskleistos taip plačiai, kad galėjo paveikti šimtus žmonių.

Primename, kad kovo 4-osios išpuolį prieš dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją detektyvai tiria kaip pasikėsinimą nužudyti. Jie rasti susmukę ant suolo Salisburio mieste, greta prekybos centro ir iki šiol tebėra kritinės būklės.
Spėjama, kad prieglobstį JK gavę rusai galėjo būti paveikti viešumoje paskleista nervus paralyžiuojančia medžiaga, todėl ji galėjo pakenkti ir niekuo dėtiems žmonėms.
 
Jau anksčiau pranešta, kad į ligoninę galimai dėl šios priežasties kreipėsi 21 asmuo, tačiau sąlytį su šia medžiaga galėjo turėti šimtai žmonių: jos pėdsakų aptikta Salisburio bare ir restorane, sekmadienį pranešė sveikatos tarnybos vadovė Sally Davies.
 
Pasak jos, apie 500 asmenų, apsilankiusių bare „Mill“ bei restorane „Zizzi“ Solsberyje, Anglijos pietvakariuose, privalo atsargumo dėlei išsiskalbti savo rūbus ir išsivalyti savo mantą.
 
„Buvo taršos nervų agentais pėdsakų ir bare „Mill“, ir restorane „Zizzi“. Esu įsitikinusi, kad tai nepakenkė nė vienam lankytojų. Vis dėlto, kai kurie žmonės nerimauja, kad ilgesnis šių medžiagų poveikis, per savaites ar mėnesius, gali sukelti sveikatos problemų“, – kalbėjo S. Davies.
 
„Todėl patariu ..., kad žmonės, buvę tame bare ar restorane praėjusį sekmadienį apie 13 val. 30 min. iki uždarymo pirmadienį vakare, turėtų išsivalyti savo tuomet dėvėtus rūbus ir turėtus daiktus“, – sakė ji.
 
Patarta rūbus skalbti skalbimo mašina, o sausam valymui skirtuosius sudėti į dvigubus plastiko maišus, saugiai juos padėti ir laukti kito patarimo.
Mobilūs telefonai, rankinės, elektroninė įranga – juos reikia nušluostyti vienkartinėmis sanitarinėmis šluostėmis, kurias po to reikia išmesti su buitinėmis šiukšlėmis.
 
Papuošalus, akinius išplauti šiltu muilinu vandeniu, ir išskalauti šaltu vandeniu.
 
Vis tik pavojus visuomenės sveikatai yra mažas; tai visi tie patarimai yra dėl atsargumo, tvirtina Anglijos visuomenės sveikatos tarnyba.
Restoranas Salisburyje, kurio lankytojai galėjo turėti sąlytį su pavojinga medžiaga. Google Street View nuotr. Restoranas Salisburyje, kurio lankytojai galėjo turėti sąlytį su pavojinga medžiaga. Google Street View nuotr.
Baras Salisburyje, kurio lankytojai galėjo turėti sąlytį su pavojinga medžiaga. Google Street View nuotr. Baras Salisburyje, kurio lankytojai galėjo turėti sąlytį su pavojinga medžiaga. Google Street View nuotr.
Salisbury miestas, kuriame pasklido nuodai. Google Maps nuotr. Salisbury miestas, kuriame pasklido nuodai. Google Maps nuotr.
 
  

Žymos: Nuodai, šnipas, apnuodijimas, sergejus skripalis, salisbury

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mažylis prieina prie policininko ir klausia:
– Dėde, sakykite, kam jūsų kepurei reikalingas dirželis?
Policininkas:
– Na, jei pučia labai stiprus vėjas, kad kepurės nenupūstų.
Mažylis:
– O man tėtė sakė, jis reikalingas, kai švilpiate, kad jums žandai neplyštų...