Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-11-14

Paaiškėjo, nuo kada nebegalios senieji £10 banknotai

  
Paaiškėjo, nuo kada nebegalios senieji £10 banknotai Iš apyvartos išimami banknotai pirmą kartą į JK rinką iškeisti 2000 m. lapkričio 7 d.
Iš apyvartos išimami banknotai pirmą kartą į JK rinką iškeisti 2000 m. lapkričio 7 d.

Anglijos bankas paskelbė, iki kada Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai turi išleisti senuosius dešimties svarų sterlingų banknotus prieš jiems baigiant galioti.

Nuo 2018 m. kovo 1 d. enosios kartos dešimties svarų sterlingų banknotai nebebus legali atsiskaitymo priemonė. Nuo kitų metų kovo už prekes ir paslaugas mokėti bus galima tik su naujosios kartos, rugsėjo 14 d. į apyvartą paleistais plastikiniais banknotais.
Iki paskelbtos datos senieji dešimties svarų sterlingų banknotai galioja, o išaušus kitų metų kovui, banknotus vis dar galėsite išsikeisti Anglijos bankuose.
 
Iš apyvartos išimami banknotai pirmą kartą į JK rinką iškeisti 2000 m. lapkričio 7 d.
 
Maždaug 55 proc. dešimties svarų apyvartoje esančių banknotų pagaminti iš polimero, o 359 mln. – popieriaus.
 
Naujasis 10 svarų sterlingų banknotas, kuriame pavaizduota autorė Jane Austin, yra pirmasis Anglijos banko banknotas, kuris yra pritaikytas aklųjų ir silpnaregių naudojimui.
 
Kaip ir jau apyvartoje cirkuliuojantis penkių svarų sterlingų banknotas, kuriame pavaizduotas seras Winstonas Churchillas, naujasis 10 svarų sterlingų banknotas pagamintas iš polimero, kurio ilgaamžiškumas didesnis. Tikimasi, kad naujieji banknotai susidėvės per penkis metus ir jų nereikės taip dažnai keisti.
 
 
  

Žymos: banknotai, naujas banknotas, dešimt svarų

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja bara Petriuką:
– Jei taip ir toliau mokysies, tavo tėvas pražils!
– Įsivaizduoju, kaip jis apsidžiaugs, – kikena Petriukas. – Juk dabar jis visiškai plikas!