Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2016-07-11

Parlamente svarstomas skubus išstojimo iš ES aktyvavimas

  
Parlamente svarstomas skubus išstojimo iš ES aktyvavimas Naujasis šalies ministras pirmininkas gali pasinaudoti Karališkąja prerogatyva.

Pirmadienio popietę Didžiosios Britanijos parlamentarai susirinko į skubų svarstymą dėl 50 straipsnio aktyvavymo. Šių debatų metu gali būti nuspręsta, kada oficialiai prasidės Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) procesas.

Kaip pranešė Independent.co.uk, Oliveris Letwinas Vidaus reikalų komitetui praėjusią savaitę teigė, kad dėl 50 straipsnio, kuriuo oficialiai pradedamas šalies pasitraukimas iš ES, gali būti pasinaudota Karališkąja prerogatyva.
Karališkoji prerogatyva yra šalies ministro pirmininko įgaliojimas, kuriuo JK vadovas gali pasinaudoti be parlamento pritarimo.
 
„Manau, kad gana neteisinga, kad prieš referendumą žmonėms buvo prižadėta, kad bus atkurtos Parlamento, kuris atstovauja piliečių nuomonę, galios, o dabar kalbame apie Karališkosios prerogatyvos panaudojimą “, – sakė debatus pradėjusi parlamentarė Helena Goodman.
 
 
  

Žymos: Parlamentas, brexit, 50 straipsnis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
- Tu niekada nerastum antro tokio kaip aš!
Žmona nusišypso:
- O kas tau sakė, kad aš norėčiau tokio antro?