Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-05-30

Pašalpų reformos kaina – alkani vaikai

  
Pašalpų reformos kaina – alkani vaikai Londone 28 proc. tėvų dėl skurdo neturi iš ko pamaitinti savo vaikų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ pranešė, kad šiuolaikinio skurdo veidas D. Britanijoje yra dirbančių tėvų vaikai. Šalį pavadinusi „nesąžiningiausia išsivysčiusiame pasaulyje“ organizacija paskelbė, kad ne elgetų ir benamių vaikai kenčia ir kentės didžiausią nepriteklių – labiausiai kenčia sąžiningų, darbingų žmonių šeimos, skelbė portalas independent.co.uk.

 „Gelbėkit vaikus“ atlikto tyrimo duomenys šokiravo – iki 2020-ųjų metų penki milijonai D. Britanijos vaikų „bus pasmerkti skurdui iki gyvenimo pabaigos“. Nuolatinis pašalpų mažinimas, kainų didėjimas ir metų metus ženkliai nekintantis darbo užmokestis pamažu kenkia vis didesniam skaičiui šalies mažamečių.
Išmokų sistema nebeveikia taip, kaip anksčiau, naujausi socialinės apsaugos sistemos pakeitimai sumažino skurdžių šeimų pajamas 8–9 proc. Prie didėjančių išlaidų prisidėjo ir vaiko priežiūros brangimas. Pavyzdžiui, darželio lankymas pernai kainavo net 77 proc. brangiau nei prieš dešimtmetį.
„Gelbėkit vaikus“ išsiaiškino, kad daugybė šeimų Anglijoje kartais nevalgo todėl, kad pakaktų pinigų kitiems reikalingiems daiktams. Rytų Anglijoje 11 proc. šeimų bent kartą per savaitę neturi ką valgyti. Londone šis skaičius dar didesnis – net 28 proc. Visuose šalies regionuose yra šeimų, neišgalinčių vaikams nupirkti naujų batų, kai jiems jų reikia.
 
Organizacijos vadovas Justinas Forsythas portalui independent.co.uk sakė, kad be dramatiškų pokyčių Vyriausybė rizikuoja milijonų vaikų ateitimi. „Per daug vaikų gyvena drėgnuose ir šaltuose namuose. Per daug jų valgo nesveiką maistą. Per daug tėvų neįsivaizduoja šviesesnio rytojaus“, – kalbėjo J. Forsythas.
 
Darbo ir pensijų ministrė Rachel Reeves, komentuodama tyrimo rezultatus, sukritikavo premjerą. „Pagal Davido Camerono planus, skurdas šalyje tik didės. Jau dabar pragyvenimo brangimas paliko milijonus šeimų be maisto ar pastogės. Toliau bus tik blogiau. Nebent pasiteisintų planas atimti iš žmonių pašalpas ir priversti bedarbius įsidarbinti“, – kalbėjo ministrė.
 
  

Žymos: Pašalpos, Finansai, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Labai taktiškas įmonės vadovas pasikvietė pavaldinį:

– Gerbiamasis Jonai, aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip mūsų firma gali išgyventi be jūsų, bet nuo kito pirmadienio mes pabandysime tai padaryti.