Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-04

Pasirašė karybos bendradarbiavimo sutartį

  
Pasirašė karybos bendradarbiavimo sutartį Premjeras D.Cameronas ir prezidentas N.Sarkozy pasirašė istorinį susitarimą.

Didžioji Britanija ir Prancūzija lapkričio 2 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį gynybos srityje, praneša BBC News. Premjeras Davidas Cameronas ir prezidentas Nicolas Sarkozy Londone pasirašė du sutarties dokumentus.

Pirmasis susitarimas numato bendrą įrangos ir technikos (įskaitant lėktuvnešius) panaudojimą ir jungtinio ekspedicinio korpuso sukūrimą. Be to, ketinama bendradarbiauti vystant bepiločių lėktuvų ir aukšto tikslumo ginklų kūrimą.
Antrasis susitarimas apibrėžia jungtinio branduolinio centro sukūrimą, kuriame abiejų šalių mokslininkai galėtų kurti ir išbandyti branduolinę ginkluotę. Planuojama, jog technologijos bus kuriamos britų objekte Aldermastone, Berkšyre, o simuliaciniai bandymai bus vykdomi prancūzų branduolinių tyrimų centre Valduc‘e, Rytų Prancūzijoje.
 
Pasirašyta sutartis leis Britanijai ir Prancūzijai sumažinti karines išlaidas, tačiau gynybinis šalių potencialas dėl to nenukentės. Ir D.Cameronas, ir N.Sarkozy akcentavo, jog abiejų šalių kariuomenės liks savarankiškos ir nepriklausomos.
 
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gražūs apatiniai – kaip aukštasis išsilavinimas: nematyti, bet savivertę pakelia!