Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2014-10-08

Per London Bridge‘ą keliavo avių banda

  
Per London Bridge‘ą keliavo avių banda Pasinaudoję nuo viduramžių galiojančiu įstatymu, britai per vieną didžiausių tiltų varė avių bandą.

Dėl per London Bridge keliaujančios avių bandos ant vieno iš didžiausių sostinės tiltų sutriko eismas. Praeiviai suplūdo stebėti keisto reginio, kuomet London sičio garbės piliečiai pasinaudojo senovine teise per tiltą vesti avis.

Renginys buvo skirtas skatinti britiškos ėrienos bei vilnos prekybą ir taip surinkti lėšų labdaros fondui. Įstatymas varytis avių bandą per tiltą ir nemokėti už tai jokių mokesčių, Jungtinėje Karalystėje galioja ilgiau nei 800 metų.
Įstatymas leidžia šį veiksmą atlikti ne tik garbės piliečiams, tačiau ir kiekvienam norinčiam. Viduramžiais nustatyta, kad bet kuris laisvas žmogus, auginantis avis, gali jas perkelti per Temzę naudodamasis vienu iš tiltų. Tam nereikia jokių papildomų dokumentų ar leidimų.
 
Šiame renginyje dalyvavo daugiau nei 600 piliečių, 110 įmonių bei 20 iš Bedfordshire‘o ūkininkų pasiskolintų avių. Gyvulių vedimo per tiltą renginys vyksta kasmet, tačiau praėjusį mėnesį buvo pareikalauta jį nutraukti, mat eisena sukelia per daug streso avims.
 
Vilno gamintojas bei eksportuotojas Billas Clarkas portalui standard.co.uk teigė, kad šio renginio uždrausti negalima: „Tai per ilgus metus susiformavusi tradicija, padedanti nepamiršti istorinės britų praeities. Taip pat eisena padeda priminti piliečiams apie šalyje auginamų avių mėsos ir vilnos vertę“.
 

  

Žymos: Įstatymai, Londonas, Tradicijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsibunda vyras po išgertuvių ir šaukia šunį:
– Reksai! Eikš čia.
Šuo pribėga prie šeimininko lovos. Šeimininkas papučia tiesiai šuniui į nasrus ir sako:
– Reksai, ieškok!