Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-09-12

Perkate ekologiškas daržoves Anglijoje? Jus apgavo

  
Perkate ekologiškas daržoves Anglijoje? Jus apgavo
© Flickr nuotr.
Ar tikrai ant Jūsų stalo – ekologiškos daržovės.
Jungtinėje Karalystėje išvis nėra tokio reiškinio kaip ekologiškas ūkininkavimas, nes visi ūkiai trąšas gauna iš transporto teršalų, kurie nusėda dirvoje.

Žemės ūkio ekspertas atksleidė šokiruojantį faktą: dirva Jungtinėje Karalystėje yra taip užteršta automobilių išmetamosiomis dujomis, kad čia niekur neįmanoma auginti ekologiškų (angl. organic) daržovių. Tačiau, paguodė ekspertas, tai nėra blogos naujienos, nes išmetamieji dūmai esą yra nemokama trąša valgomiems žalumynams.

Aplinkosaugos ir visuomenės profesorius iš Essexo universiteto Julesas Pretty paaišino, kad Anglijoje kuo daugiau daržovių ir žalumynų turėtų augti prie itin judrių kelių, pranešė express.co.uk.
Sveikam protui atrodytų prieštaraujantis profesoriaus pasiūlymas paremtas argumentu, kad esą didžiuliai azoto suboksido kiekiai, kurie išsiskiria kartu su automobilių išmetamosiomis dujomis ir nugula dirvoje
didesniais nei vidutiniai kiekiais, yra „nemokamos trąšos”.
 
Anot profesoriaus, šios cheminės medžiagos itin padidina daržovių, ypač – žalių - derlių.
 
„Vidutinis azoto suboksido kiekis Anglijis dirvoje iš transporto srauto sudaro 30kg/ha, bet arčiau prie kelio, kiekis padidėja dvigubai ir jau siekia 60kg/ha. Tai – nemokamos trąšos,” – aiškino profesorius.
 
Jis pridūrė: „Aš dabar nė nepradėsiu diskusijos, kad Jungtinėje Karalystėje išvis nėra tokio reiškinio kaip ekologiškas ūkininkavimas, nes visi ūkiai trąšas gauna iš transporto teršalų, kurie nusėda dirvoje. Jei elektroniniai autombiliai taps norma, ūkininkams teks pirkti papildomų trąšų, nes jos nebenusės į dirvą iš automobilių išmetamųjų dūmų.”
 
  

Žymos: Ekologija, Daržovės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Zoologijos sode mama sako Petriukui:

– Vaikeli, neglostyk liūto, gal jis blusų turi.