Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-11-01

Po Londono ir Briuselio susitarimo - svaro kurso šokimas aukštyn

  
Po Londono ir Briuselio susitarimo - svaro kurso šokimas aukštyn
© Maxpixel nuotr.
Svaras sterlingų.
Toks susitarimas garantuotų britų kompanijoms prieigą prie ES rinkų, kol šalies reglamentai iš esmės atitiks Briuselio nustatytas taisykles.

Londonas ir Briuselis pasiekė preliminarų susitarimą, kuriuo remiantis Didžiosios Britanijos finansinių paslaugų bendrovės po „Brexit“ gali išsaugoti prieigą prie Europos Sąjungos bendrosios rinkos, ketvirtadienį pranešė britų laikraštis „The Times“.

Vis dėlto Britanijos ir ES derybininkai dar galutinai nesusitarė dėl visų būsimos partnerystės aspektų finansinių paslaugų ir keitimosi duomenimis srityse, remdamasis šaltiniais JK vyriausybėje informavo dienraštis.
Toks susitarimas garantuotų britų kompanijoms prieigą prie ES rinkų, kol šalies reglamentai iš esmės atitiks Briuselio nustatytas taisykles.
 
„The Times“ paskelbus savo straipsnį 2 val. Lietuvos laiku, svaro vertė JAV dolerio atžvilgiu pradėjo augti ir apie 9 val. 30 min. pasiekė apytiksliai 1,29 dolerio už svarą rodiklį – aukščiausią per visą savaitę.
 
Finansinės paslaugos atlieka itin svarbų vaidmenį Britanijos ekonomikoje, todėl per „Brexit“ derybas prieiga prie Europos rinkų yra opus klausimas.
 
Šiuo metu Europos Sąjunga gali, perspėjusi prieš mėnesį, uždrausti teikti paslaugas savo rinkose, jei Briuselis nuspręstų, kad šalies partnerės finansinių paslaugų reglamentas prieštarauja Bendrijos taisyklėms.
 
Anot „The Times“, nei Londonas nei Briuselis tikriausiai negalės vienašališkai paskelbti apie reglamentų neatitikimus ir užblokuoti prieigą prie rinkų, pirma nesikreipę į nepriklausomą arbitražą ir neįspėję apie sprendimą daug anksčiau nei prieš mėnesį.
 
Trečiadienį paaiškėjo, kad Jungtinės Karalystės „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas tikisi sudaryti susitarimą dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos iki lapkričio 21 dienos. ES lyderiai savo ruožtu pareiškė, kad tai gali būti pasiekta, jeigu artimiausiomis dienomis pavyktų pasiekti proveržį derybose.
Savo laiške vienai parlamento tyrimų komisijai jis pažymėjo: „Mielai liudyčiau komitete, kai bus pasiektas galutinis susitarimas, ir šiuo metu tikiuosi, kad lapkričio 21 diena bus tam tinkama“.
 
Vis dėlto D. Raabo vadovaujama ministerija vėliau pripažino, kad kol kas „nenustatyta termino, kada derybos pasibaigs“.
 
Dėl didžiosios dalies „skyrybų sutarties“ jau sutarta su Briuseliu, bet derybos atsidūrė aklavietėje dėl nesutarimų, kaip po „Brexit“ išvengti naujų patikrinimo postų prie Britanijos ir ES narės Airijos sienos.
  

Žymos: Verslas, valiutos kursas, Brexit,, Svaras sterlingų

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vieną vakarą išgėręs elgeta ėjo pro kapines ir įkrito į iškastą duobę.
Kitą rytą pro tą duobę ėjo kitas pagiringas vyriškis, pamatė tą elgetą ir sako:
– Ar tau viskas gerai?
– Gerai, tik šalta.
– Tai kodėl tada atsikasei?