Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-21

Prekybos centre – pavojingu virusu užkrėstas maistas

  
Prekybos centre – pavojingu virusu užkrėstas maistas
© pixabay nuotr.
Visi užsikrėtusieji valgė tos pačios rūšies dešreles bei kumpį.
Šie maisto produktai buvo pagaminti JK, tačiau jų žaliava gauta iš Vokietijos ir Olandijos

Viename iš didžiausių Jungtinėje Karalystėje veikiančių prekybos centrų parduodami mėsos gaminiai galėjo užkrėsti tūkstančius žmonių hepatito E virusu (HEV).

Vyriausybinės organizacijos Anglijos visuomenės sveikata (Public Health England, PHE) tyrėjai sieja 60 HEV atvejų. Šis virusas gali sukelti nepagydomą ligą – kepenų cirozę. Įstaigos ataskaitoje nurodoma, kad visi užsikrėtusieji turėjo bendrą bruožą: valgė firmines kiaulienos prekybos centro dešreles bei pjaustytą kumpį.
Tyrimas atliktas 2014-2016 metais.
 
Šie maisto produktai buvo pagaminti JK, tačiau jų žaliava gauta iš Vokietijos ir Olandijos ūkininkų, auginančių kiaules.
 
Nors tyrėjų dėmesį patraukė tik dešimtys užsikrėtusių žmonių, tokių atvejų gali būti tūkstančiai. PHE savo ataskaitoje neįvardija prekybos centro pavadinimo.
 
„Tik prekybos centro X gaminiai buvo itin glaudžiai susiję su HEV G3-2 (hepatitu E)“, – rašoma atsakaitoje.
 
Leidinio „The Times“ šaltiniai tvirtina, jog tai – „Tesco“.
 
Šių prekybos centrų tinklo atstovas spaudai užtikrino, jog „Tesco“ glaudžiai bendradarbiauja su maisto standartų agentūra bei PHE, todėl jų klientai gali būti užtikrinti dėl parduodamų produktų kokybės.
„Maisto kokybė yra labai svarbi mūsų darbo dalis. Turime vietos ekspertų komandą, bet kurioje maisto gamybos grandyje užtikrinančią aukščiausią įmanomą kokybę“, – teigiama prekybos centro atstovo atsakyme.
 
Hepatitą E sukelia bakterijos, į žmogaus organizmą patenkančios su maistu ar vandeniu, labai retais atvejais yra tikimybė užsikrėsti nuo kontakto su sergančiu žmogumi.
  

Žymos: Užkrėsta mėsa, maisto kokybė, hepatitas E

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Girdėjau, vedei?
– Taip.
– Na ir?
– Gerti ir rūkyti negalima.
– Gailiesi?
– Ne. Gailėtis irgi negalima.