Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-01-09

Premjerės kalba pakoregavo svaro kursą

  
Premjerės kalba pakoregavo svaro kursą Premjerės užuominos laikomos pagrindine priežastimi, dėl kurios krito svaro kursas.
Svaro sterlingo kursas krito į žemiausias pozicijas per du mėnesius – tiek JAV dolerio, tiek euro atžvilgiu.

Pirmojo šiais metais premjerės Theresos May interviu televizijai metu pasakyti žodžiai išbalansavo pastaruoju metu stabilų svaro sterlingo kursą.

Sekmadienį Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovė „Sky“ televizijos eteryje pakartojo užuominas apie „kietojo“ pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijų. Anot Th. May, kovo mėnesį prasidedančiose „Brexit“ derybose JK net nebandys laikytis įsikabinusi į sąjungą.
„Žmonės vis dar kalba, kad palikdami ES mes vis dar norime išlaikyti šiokią tokią narystę su bendrija.
 
Mes ją paliekame. Išeiname lauk. Mes nenorime toliau būti ES nariai.
 
Mes galėsime kontroliuoti savo sienas ir savo teisę“, – ryžtingai kalbėjo Th. May.
 
Manoma, kad būtent toks premjerės pareiškimas turėjo įtakos svaro sterlingo kursui valiutų rinkose: pirmadienį, iš karto po vidurnačio jis krito į žemiausias pozicijas per du mėnesius – tiek JAV dolerio, tiek euro atžvilgiu.
 
Sausio 9-ąją britų nacionalinės valiutos ir euro santykis buvo 1:1,15 – paskutinį kartą toks kursas buvo praėjusių metų lapkričio 10-ąją, o nuo to laiko jis augo ir stabiliai laikėsi ties 1,18-1,19 žyma.
 
Rinkos bei politikos apžvalgininkait teigia, kad tokie Th. May žodžiai interpretuojami kaip ryžtą vardan imigracijos kontrolės aukoti prieigą prie vieningosios ES rinkos, o tai ekonominiu požiūriu nenaudinga abiems pusėms, todėl iki „Brexit“ derybų pradžios svaro sterlingo ir euro kursas gali keistis dar radikaliau.
  

Žymos: Euras, valiutų kursai, svaras sterlingas, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Koks tavo intelekto indeksas?
– Tiksliai nežinau... Pragyvenimui pakanka...