Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-20

Radikaliausios taupymo priemonės

  
 Radikaliausios taupymo priemonės Iždo kancleris George‘as Osborne‘as.

Jungtinėje Karalystėje paskelbtas valstybės išlaidų mažinimas, dėl kurio apie 500 tūkst. valstybės tarnautojų per artimiausius 4 metus neteks darbo. Kai kurių valstybės įstaigų biudžetai sumažės net ketvirtadaliu.

Teigiama, jog tai radikaliausi biudžeto apkarpymai Britanijoje per 30 metų. Per trylika leiboristų valdymo metų britų valstybės išlaidos vis didėjo. Šiandieninis iždo kanclerio George‘o Osborne‘o pranešimas apie visuotinę išlaidų peržiūrą nebuvo netikėtas: konservatorių ir liberalų demokratų koalicija jau anksčiau ėmėsi mažinti socialines išmokas ir peržiūrėti sveikatos apsaugos finansavimą.
Tačiau dabar skelbiamos priemonės neturi precedento: per 4 metus valstybės išlaidos sumažės 83 milijardais svarų.
Nė viena sritis neišvengė karpymų: išlaidos gynybai sumažės aštuoniais procentais ir šalis atsisakys naujo, jau pradėto statyti lėktuvnešio. Ypač negailestingai bus karpomos socialinės išmokos ir pašalpos, o išlaidos valstybės subsidijuojamam būstui, vadinamiems municipaliniams namams, sumažės perpus. Be to, gavę valstybinį būstą žmonės nebegalės ten gyventi visą gyvenimą, o turės nuolat įrodyti, kad jiems tokia parama vis dar būtina.
 
Mažindama išlaidas, vyriausybė stengiasi sumažinti biudžeto deficitą ir valstybės skolą, kuri per pastaruosius trejus metus Britanijoje pasiekė ankščiau nematytą lygį.
 
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mes išvežame jūsų skalbimo mašiną remontuoti!
– Mama, čia tavęs atėjo!