Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lincolnshireecho.co.uk   |   2016-11-17

Rytų Anglijoje aptiktas didžiulis lobis

  
Rytų Anglijoje aptiktas didžiulis lobis
© Wikipedia nuotr.
Rastos monetos vertingos tiek materialiniu, tiek istoriniu požiūriu.
Kol kas neaišku, kam atiteks surastas lobis.

Po žeme kelis šimtmečius išgulėjęs puodas su galybe senoviškų monetų, kurių vertė – didžiulė ne tik istoriniu atžvilgiu, rastas žemės ūkio paskirties laukuose.

Lobis aptiktas arimuose netoli Ewerby kaimo, esančio už 15 mylių nuo Bostono. Išartoje žemėje vyriškis iš pradžių pamatė daugybę monetų, o vėliau – ir puodo, kuriame jo laikytos, šukes. Iš viso rasta keli šimtai viduramžių laikų monetų, vėliausiai iškaldintos 1643 metais.
Tuo metu Anglijoje vyko pilietinis karas tarp karaliaus ir parlamento šalininkų, istorikai spėja, jog neramūs laikai ir privertė šių pinigų savininką slėpti savo turtus po žeme – Bostono apylinkėse tuo laikotarpiu vyko gana nuožmūs abiejų pusių mūšiai.
 
Bendra radinio suma – 34 ano meto svarai (anuomet svarą sudarė 20 šilingų).
 
„Tai gali pasirodyti maža suma šiandien, tačiau tais laikais šios monetos turėjo kur kas didesnę vertę. Kariuomenęs pėstininkai tada vidutiniškai uždirbdavo po šilingą per dieną, o džentelmenas galėjo neblogai gyventi visus metus išleidęs vos 20 svarų“, – paaiškino vertę tokių radinių ekspertas iš Lincolnshireo grafystės daktaras Adamas Daubney.
 
Jis neabejoja, kad radinys vertingas ne tik materialiai, bet ir istoriškai – tokių gerai išsilaikiusių viduramžių pinigų aptikti pavyksta nedažnai.
 
Lobis buvo staigmena ne tik jį atsitiktinai radusiam vyrui bei ekspertui, bet ir žemės savininkui.
 
„Dirbu šią žemę jau ilgiau nei 50 metų, kažin, ar kas nors dar labiau mane nustebins“, – sakė vietos ūkininkas Chrisas Sardesonas.
Monetų radimo aplinkybes ir tolimesnį likimą vėliau nuspręs teisininkai. Pagal Jungtinės Karalystės teisės aktus, lobis gali atitekti jo radėjui bei suinteresuotiems asmenims arba karalienei.
 
 
  

Žymos: Rytų Anglija, Monetos, lobis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja bara Petriuką:
– Jei taip ir toliau mokysies, tavo tėvas pražils!
– Įsivaizduoju, kaip jis apsidžiaugs, – kikena Petriukas. – Juk dabar jis visiškai plikas!