Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-08-12

Rytų Anglijos paplūdimyje – milžiniškas ir pavojingas radinys

  
Rytų Anglijos paplūdimyje – milžiniškas ir pavojingas radinys
© youtube.com kadras.
Vamzdis yra toks didžiulis, kad jame lengvai telpa žmogus ir net automobilis.
Radinys jau pritraukė galybę smalsuolių, žmonės įspėjami prie jo nesiartinti

Jūra ant kranto netoli Norwich’o išmetė itin didžiulį – puskilometrio ilgio ir tonas sveriantį – objektą, perspėjama prie jo nesiartinti dėl pavojaus sveikatai ir net gyvybei.

Penktadienį Šiaurės jūros pakrantėje, ruože tarp Winterton’o ir Sea Palling’o miestelių, aptiktas milžiniškas plastikinis vamzdis. Jo ilgis – 480 metrų, diametras – 2,5 metro, tad viduje laisvai gali vaikščioti žmogus ir net važiuoti automobilis.
Sulaukusios pranešimo apie tai tarnybos nedelsdamos ėmė aiškintis, kaip maždaug už 20 mylių į Rytus nuo Norwich’o esančiame paplūdimyje atsidūrė toks didžiulis objektas.
 
Netrukus paaiškėjo, kad Norvegijoje pagaminti vamzdžiai buvo gabenami į Alžyre statomą jėgainę. 12 tokių vamzdžių iš gamybos vietos užsakovui buvo specialiais vilkikais tempiami jūra, tačiau ties Jungtine Karalyste šį krovinį užkliudė konteinerius gabenantis laivas.
 
Dalį jūra tempiamų vamzdžių pavyko išgelbėti perkabinus juos prie kito vilkiko, tuo tarpu kitus pasiglemžė jūra, kuri vėliau ir išmetė apgadintą krovinį į paplūdimį.
 
Sudėtingos operacijos metu rengiamasi milžinišką vamzdį išgabenti iš paplūdimio. Šis radinys jau pritraukė galybę smalsuolių, žmonės įspėjami prie jo nesiartinti, o ypač – neiti į ruožą, esantį tarp vamzdžio ir jūros: jeigu vientisas daiktas imtų ristis atgal į vandenį, išsigelbėti tokiu atvejų būtų neįmanoma.
 
Tai ne pirmas kartas, kai į JK paplūdimius išmetami didžiuliai radiniai. 2007 metais audros metu iš konteinervežio prie Pietų Anglijos iškrito daugybė konteinerių, kuriuos išplovus į krantą žmonės aptiko itin vertingų radinių – nuo kosmetikos iki brangių motociklų.
 
Pagal tarptautinę jūrų teisę, krante aptikti daiktai gali būti laikomi juo radusio žmogaus nuosavybe, tačiau tik tuo atveju, jeigu per 12 mėnesių neatsiranda tikrasis savininkas. Kitaip daikto pasisavinimas gali būti traktuojamas kaip vagystė.
 
Kaip vamzdžiai gabenami jūra: 
 
 
  

Žymos: Rytų Anglija, Paplūdimiai, šiaurės jūra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Ar tau patiko vakarienė?
Vyras:
– Tu ir vėl ieškai progos skandalui?