Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-06-11

Rytų Anglijos ūkyje – pasibaisėtinas darbuotojų elgesys

  
Rytų Anglijos ūkyje – pasibaisėtinas darbuotojų elgesys
© U.S. Department of Agriculture nuotr.
Fermos darbuotojai su kiaulėmis elgėsi itin žiauriai.
Vyrai spardo keturkojams į galvas, bado juos šakėmis, daužo metaliniais gardų vartais

Slapta darytas vaizdo įrašas viename kiaulių auginimo ūkyje atskleidžia itin žiaurų elgesį su gyvūnais ir verčia abejoti, ar prekybos centrams tiekiama mėsa atitinka jai keliamus standartus.

Šiurpą keliantys vaizdai užfiksuoti vienos Lincolnshire’o grafystėje esančios bendrovės kiaulidėse. Jos pavadinimas neatskleidžiamas, tačiau pranešama, kad čia užaugintų kiaulių mėsa tiekiama didiesiems prekybos tinklams, tarp jų – ir „Tesco“.
Tyrimas atliktas sulaukus signalų iš gyvūnų gerovės organizacijų. Pavykus paviešinti fermos patalpose įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų įrašus tapo aišku, kad kiaulės laikomos pažeidžiant reikalavimus, o jas prižiūrintys darbuotojai elgiasi taip, lyg patys būtų ne žmonės, o gyvuliai.
 
Vyrai spardo keturkojams į galvas, bado juos šakėmis, daužo metaliniais gardų vartais, be jokios priežasties purškia į nosį dažus, skirtus žymėjimui, kitaip tyčiojasi iš gyvūnų: per trumpą laiką nufilmuota daugiau nei 100 tokių atvejų.
 
Bendrovės vadovybė patikino, kad keturi darbuotojai dėl nepateisinamo elgesio atleisti.
 
Taip pat užfiksuota daug gyvūnų atviromis, negyjančiomis ir infekuotomis žaizdomis, randuota oda, o šie faktai kelia abejones ir dėl to, ar prekybos centrus pasiekianti mėsa yra tinkamos kokybės. Dėl to pareikštas nepasitikėjimas mėsos ir kitos žemės ūkio produkcijos kokybę užtikrinančia organizacija „Red Tractors“.
 
Ši po vaizdo įrašų paviešinimo suspendavo minėtą bendrovę ir laikinai sustabdė jos tiekiamos produkcijos realizavimą.
 
Winchester’io universiteto veterinaras Steven’as McCulloch’as paaiškino, kad dėl tokio elgesio su gyvūnais jie patiria didžiulį stresą, kuris daro didžiulę įtaką mėsos kokybei.
Anot jo, sužeistiems gyvūnams privaloma suteikti elementarią medicininę pagalbą, mat per atviras infekuotas žaizdas į jų organizmus gali patekti įvairios bakterijos.
 
Paviešinus šią informaciją kiaules auginančios bendrovės atstovas išplatino pranešimą apie tai, kad „kiaulių gerovė ir rūpestis jomis yra svarbiausia jiems“.
 
  

Žymos: Rytų Anglija, kiaulės, žiaurus elgesys su gyvūnais, ferma

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skelbimas psichiatrijos skyriuje:

„Pacientų nuomonė gali nesutapti su medicinos personalo nuomone.“