Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-10-24

Šią savaitę įvedamas žiemos laikas: viskas, ką reikia žinoti

  
Šią savaitę įvedamas žiemos laikas: viskas, ką reikia žinoti
© flickr.com
Visada atsiras kas nors, kuris sumaišys laiką ir darbe pasirodys per anksti.
Įvedus žiemos laiką didžioji dalis žmonių pradeda „žiemos hibernaciją“.

Spalio pabaiga yra tas laikas, kai teks pasukti savo laikrodžių rodykles. Ir nors tai darome kiekvienais metais, daug žmonių vis dar susimąsto, ar rudenį laiką suksime į priekį, o galbūt atgal.

 Kada laikrodžių rodyklės bus sukamos atgal?
Sekmadienį, spalio mėn. 28 dieną, 2 valandą ryto Jungtinė Karalystė pereis prie žiemos laiko ir laikrodžio rodykles pasuks vieną valandą atgal, link 1 valandos ryto. Šis laiko keitimas oficialiai žymi vasaros pabaigą. Jeigu jums sunku prisiminti, pirmyn ar atgal reikia sukti laikrodžius, pabandykite lengvą būdą: „Pavasaris – į priekį, ruduo – atgal“.
 
Ar pavyks pamiegoti?
 
Taip, pirmadienio rytą lovoje galėsite praleisti 60 minučių ilgiau. Rytai bus šviesesni, o vakarais tems anksčiau.
 
Nepaisant kompiuterių, telefonų ir visų išmaniųjų technologijų, kurios automatiškai persuka laikrodį, visada atsiras vienas nelaimėlis, kuris sumaišys laiką ir darbe pasirodys per anksti.
 
Kaip Jungtinėje Karalystėje trumpėja dienos?
Jungtinėje Karalystėje ilgiausia diena būną per vasaros lygiadienį – 16 valandų ir 50 minučių. Tuo tarpu gruodžio pabaigoje diena sutrumpėja iki 7 valandų ir 40 minučių. Atėjęs žiemos laikas tęsis iki 2019 metų kovo mėn. 31 dienos, kada laikrodžius suksime į priekį ir prasidės vasaros laikas.
 
Žiemos miegas
 
Pasak naujausio tyrimo, įvedus žiemos laiką didžioji dalis žmonių pradeda „žiemos hibernaciją“ – perka šiltas kojines, megztinius, apsirūpina vynu ir maistu tam, kad būtų lengviau gyventi ilgais žiemos vakarais.
 
Kas sugalvojo žiemos ir vasaros laiką?
 
Britas Williamas Willetas sugalvojo Vasaros laiką, dar kitaip vadintą Dienos Šviesos Taupymo laiku 1907 metais. Jis norėjo, kad žmonės nešvaistytų šviesaus dienos meto vasaros rytais. W. Willet visą gyvenimą įrodinėjo, jog jo idėja yra verta dėmesio, bet mirė likus metams iki 1916 balandžio 30, kuomet vokiečiai įgyvendino jo idėją. Britanija jų pavyzdžiu pasekė po mėnesio, gegužės 21 dieną. Tuo metu Britanija ir Vokietija kovojo Pirmajame Pasauliniame Kare, todėl Vasaros laikas, kuris padėjo žmonėms sunaudoti mažiau anglies ir skirti visus papildomus išteklius karo pramonei, buvo sveikintina idėja.
 
 
 
  

Žymos: Žiemos laikas, laikrodžiai, suksiem atgal

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...