Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-17

Šiaurės Airija nori ypatingo ES statuso

  
Šiaurės Airija nori ypatingo ES statuso
© flickr.com
Šalyje yra didelis nepasitenkinimas JK vyriausybės veiksmais.
„Brexit“ Šiaurės Airijai reiškia pražūtį.

Šiaurės Airija norėtų gauti ypatingą ES statusą, kuri leistų išvengti pražūtingų „Brexit“ pasekmių.

 Šiaurės Airijos pirmasis vice ministras Martin McGuiness leidiniui „The Guardian“ teigė, jog Airijos ir Šiaurės Airijos vadovai turėtų  bendradarbiauti tam, kad Šiaurės Airijai būtų suteiktas specialus ES narės statusas. Birželio mėnesį vykusio referendumo metu Šiaurės Airijoje 56 proc. žmonių balsavo už tai, jog šalis liktų Europos Sąjungos sudėtyje, o 44 proc. manė, jog būtų geriau pasitraukti iš Europos Sąjungos. Tačiau Jungtinei Karalystei nubalsavus už tai, jog reikia palikti ES, Šiaurės Airija turės paklusti šiam sprendimui.
M. McGuiness sakė: „Theresa May sako, jog „Brexit“ reiškia  „Brexit“, tačiau žiūrint į dabartinę padėtį,  „Brexit“ Šiaurės Airijai reiškia pražūtį.“  Jis taip pat įspėjo, kad šalyje yra didelis nepasitenkinimas tuo, kaip Jungtinės Karalystės vyriausybė ruošasi deryboms dėl pasitraukimo iš ES ir kokių rezultatų tikisi. Pasak jo, Šiaurės Airija mano, jog Westminsteryje esantiems politikams ji visiškai nerūpi, todėl yra didelė tikimybę, jog jie paseks Škotijos pavyzdžiu.
 
Jungtinės Karalystės sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos Šiaurės Airijai atnešė itin daug sumaišties. Įvykus „Brexit“ šalyje gali būti įvesta migracijos kontrolė tarp Airijos ir Šiaurės Airijos, bus jaučiamas neigiamas poveikis prekybai bei gali iškilti pavojus  sunkiai pasiektai taikai.
 
 
 
 
 
 
 
 
  

Žymos: Šiaurės Airija, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gunaras išėjo susipažinti su sužadėtinės tėvais.

– Na, kaip viskas praėjo? – paklausė motina, kai jis sugrįžo.

– Žinai, man atrodo, kad aš jiems patikau. Jos tėvas tris kartus siūlėsi mane parvežti namo!