Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-05-29

Šiaurės Velse drebėjo žemė

  
Šiaurės Velse drebėjo žemė Šiaurės Velso gyventojus trečiadienio rytą pabudino gan stiprūs žemės smūgiai.

Ankstyvą trečiadienio rytą Šiaurės Velso gyventojai pabudo nuo žemės drebėjimo, kuris siekė 3,8 balų pagal Richterio skalę, pranešė BBC.

Drebėjimo centras susiformavo „Llyn“ pusiasalyje. Stipriausius smūgius pajuto žmonės gyvenantys Southporte, taip pat Dublino gyventojai Airijoje. Apie intensyvius smūgius, arčiausiai drebėjimo centro buvę gyventojai, pranešė 4 val. 16 min. ryte. Tačiau apie sužeidimus ar kitą padarytą žalą nepranešta.
Britų geologijos tarnyba gavo apie 100 pranešimų apie žemės drebėjimą, kurį užfiksavo žmonės, gyvenantys 100 km spinduliu nuo drebėjimo epicentro. Anot tarnybos pranešimo, tai buvo didesnis nei vidutinis žemės drebėjimas. Šis regionas žemės drebėjimų paprastai sulaukia kartą per metus.
 
Šiaurės Velso gyventojas Grahamas Williamas iš Pentir miestelio, BBC radijui sakė, kad pabudo nuo keisto garso ir tik po to suprato, kad visas jo namas dreba. Pasak vyro, visa tai tęsėsi apie 15 sekundžių, o po to viskas nurimo. Kiti Šiaurės Velso gyventojai pripažino, kad buvo ištikti šoko, nes tokie stiprūs drebėjimai yra nedažnas reiškinys Šiaurės Velse.
 
„Tiesa“ primena, kad mažesnis drebėjimas Šiaurės Velse buvo fiksuotas dar šių metų vasario mėnesį ir siekė 2,3 balų pagal Richterio skalę. Per visą istoriją didžiausias žemės drebėjimas net 5,4 balų pagal Richterio skalę netoli Llyn pusiasalio Šiaurės Velse įvyko 1984 metais. Tai pats stipriausias žemės drebėjimas fiksuotas Britanijos žemyne per paskutiniuosius 200 metų.
 
  

Žymos: Velsas, Gamta, Žemės drebėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tau kas nors sakė, kad tu labai vyriškas?

– Tu būsi pirma.

– Ne, nebūsiu.