Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-04-24

Škotijos lyderė ragina iki 2021 metų surengti antrą referendumą dėl nepriklausomybės

  
Škotijos lyderė ragina iki 2021 metų surengti antrą referendumą dėl nepriklausomybės
© facebook nuotrauka

Škotijos vyriausybė „neužilgo“ pateiks parlamentui įstatymų projektus, laikomus pirmuoju žingsniu ruošiantis 2021 metais surengti antrą referendumą dėl šios Jungtinės Karalystės provincijos nepriklausomybės, trečiadienį paskelbė škotų pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.

„Neužilgo pateiksime teisės aktus, kuriuose bus numatytos bet kokio referendumo taisyklės“, – Edinburge įstatymų leidėjams sakė Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderė.
Ji pridūrė besitikinti, kad šiems įstatymams bus pritarta iki šių metų pabaigos. Per 2014 metais surengtą plebiscitą 55 proc. škotų pasisakė prieš nepriklausomybę, o 45 proc. – už. 2016 metais visa JK nubalsavo už išstojimą iš ES, tačiau absoliuti dauguma škotų tuomet nepritarė narystės nutraukimui.
 
Nepriklausomybės siekiančiai SNP vadovaujanti N. Sturgeon teigia, kad dėl „Brexit“ viskas apsivertė aukštyn kojomis, nes Škotija neturėtų būti prieš jos valią išstumiama iš 28 valstybių Bendrijos.
 
Kaip parlamentui Edinburge sakė pirmoji ministrė, jei JK pasitrauks iš ES, „pasirinkimas tarp „Brexit“ ir ateities Škotijai kaip nepriklausomai Europos valstybei turėtų būti pasiūlytas per šio parlamento kadenciją“ – tai yra iki 2021 metais numatytų eilinių rinkimų Škotijoje.
 
Tokiam referendumui turėtų iš pradžių pritarti Londonas, manantis, kad tokiai iniciatyvai dabar nėra tinkamas laikas. N. Sturgeon pripažino dabartinės konservatorių vyriausybės Londone nepritarimą, bet pabrėžė: „Manau, kad tokia pozicija ilgainiui taps netvari.“
  

Žymos: Škotija, Nepriklausomybė, brexit, Nicola Sturgeon

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja traukinyje trys vyriškiai. Vienas sako:
- Mano žmona būdama nėščia skaitė knygą „Du kapitonai" ir gimė du berniukai.
- Taip, taip, maniškė irgi būdama nėščia skaitė knygą „Trys muškietininkai" ir gimė trys sūnūs.
Trečiasis pabalo ir paprašė stiklinės vandens.
- Kas tau? Gal bloga?
- Mano žmona nėščia jau 9 mėnuo ir skaito knygą „Alibaba ir 40 plėšikų".