Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-07

Su Oyster – po visą JK

  
 Su Oyster – po visą JK

Didžiosios Britanijos vyriausybė ketina išplėsti dabar naudojamų išankstinio mokėjimo už transporto paslaugas kortelių „Oyster“ naudojimo galimybes. Planuojama, kad „Oysteriais“ bus galima atsikaityti ne tik važiuojant metro ar miesto autobusais, bet ir keliaujant po visą šalį.

mal">Transporto ministras Normanas Bakeris sakė, kad jis davė nurodymą oficialioms tarnyboms sukurti „Oyster“ kortelių sistemą, kurią galima būtų naudoti tarpmiestiniuose traukiniuose bei autobusuose visoje JK, rašo „Daily Mail“. Ji galėtų pradėti veikti po kelių metų.

Nors tokios kortelės patogumas keliaujantiems neginčijamas, baiminamasi, kad jos naudojimas tolimų reisų traukiniuose gali būti komplikuotas. Planuojama, kad tokio tipo „Oyster“ korteles bus galima pasipildyti daugelyje parduotuvių, internetu ar telefonu. Mokestis už kelionę bus kaip ir dabar nuskaitomas specialiu aparatu, įtaisytu tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose.

Teigiama, kad sistemos sukūrimą finansuos privačios autobusų ir traukinių bendrovės. „Siekiame, kad keliaujantis, turėdamas vieną „Oysterį“ galėtų juo naudotis nepriklausomai nuo vietos, kurioje atsiduria – Bristolyje važiuoja autobusu, Londone metro ar Newcastle – tramvajumi“, - sakė N.Bakeris. Jie pridūrė, jog galimybė visur keliauti su viena kortele taip pat sumažins administracines transporto išlaidas pardavinėjant bilietus. Tai atpigintų ir kelionės kainas.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Anglas, prancūzas ir rusas muziejuje žiūri į Adomo ir Ievos paveikslą rojuje.
Anglas:
– Tik pažiūrėkit, kokie jie ramūs, susikaupę, orūs... tikri britai!
Prancūzas:
– Negali būti, jie nuogi ir tokie gražūs – aišku, kad prancūzai!
Rusas:
– Nesąmonė! Jie rusai. Neturi drabužių, neturi pastogės, valgyti teturi vieną obuolį ir įsitikinę, kad gyvena rojuje.