Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Paulius Valatkevičius   |   2012-03-28

Su vėžiu kovojantis ketverių Linas į gyvenimą kabinasi visomis jėgomis (nuotraukos) 

  
Su vėžiu kovojantis ketverių Linas į gyvenimą kabinasi visomis jėgomis (nuotraukos) Linas stengiasi sportuoti, sveikai maitintis ir taip ketina nugalėti \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'piktus akmenukus\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'.

Sunkia vėžio forma sergantis 4 metukų Linas ir jo tėvai nenuleidžia rankų, nors Anglijos gydytojai jiems nesuteikia beveik jokios vilties. Prieš metus Linui Zibui buvo diagnozuotas agresyvus ketvirtosios stadijos vėžys – neuroblastoma.

Linas iki trejų metų augo kaip ir kiti vaikai – berniukui kartais pakildavo temperatūra, sutrikdavo virškinimas. Medikai tuomet nieko blogo neįtarė ir susirūpinusiems tėvams paaiškindavo, kad dėl visko kaltas virusas. „Vienintelis vaistas, kurio mus gydė, buvo parecetamolis“, - „Tiesai“ pasakojo Lino mama Neringa. Tuo metu vėžys slinko į kaulų čiulpus ir vieną rytą prieš metus Linas nebegalėjo pakilti iš lovos. Oxfordo ligoninėje šeima išgirdo baisią žinią – jų vaikui diagnozuotas ketvirtos stadijos vėžys. Gydytojų prognozės jau tada buvo niūrios – išgyvenimo galimybė 1/3.
Mažas berniukas ištvėrė operaciją, sunkų gydymą chemoterapija, kamieninių ląstelių transplantaciją, radioterapiją, tačiau tai nesustabdė klastingos ligos. Po operacijos nustojo funkcionuoti vienas iš Lino inkstų. Anglijos medikai sudėjo ginklus. „Dabar gauname palaikomąjį gydymą. Kadangi vėžys grįžo, medikai nebeturi daug vilties“, - sakė Lino mama.
 
 
Vis dėlto Anglijoje gyvenanti lietuvių šeima nesiruošia nuleisti rankų. Moters teigimu, jėgų kautis toliau gausiai šeimynai suteikia pats Linas. „Jis stengiasi sportuoti, valgo sveiką maistą, toliau mokosi“, - kalbėjo Neringa. Linas turi dvi seseris ir brolį, šeima gyvena Milton Keynes mieste.
 
Tėvai nori Liną toliau gydyti į Meksikoje, o vėliau – JAV arba Vokietijoje, tačiau gydymas kitose šalyse šeimai yra nepakeliama finansinė našta. Šeima užsiregistravo labdaros organizacijos puslapyje Bmycharity.com, kuriame renka pinigus sūnaus gydymui. „Pradinę sumą jau surinkome – paaukota daugiau kaip 11 tūkst. svarų, tačiau šių pinigų užteks tik gydymo pradžiai, net nekalbant apie gyvenimo išlaidas kitose šalyse. Man labai sunku žmonėms paaiškinti, kam konkrečiai mes renkame pinigus. Linui reikia labai kompleksinio gydymo ir kartu stiprinti organizmą, kad toliau galėtume atlaikyti gydymą JAV arba Vokietijoje. Pirmiausia važiuosime į Meksiką, ten bandysime pristabdyti arba visiškai sustbadyti vėžį ir sutvirtinti organizmą. Vėliau galėsime galvoti apie labai brangų gydymą („atnibody therapy“)“, - aiškino Neringa. Moteris pripažino, kad Anglijos medikai nerekomenduoja keliauti į Meksiką, nes ten Linas bus gydomas ne tik tradicine medicina, kitaip tariant – ne tik vaistais.
 
„Mes sekam kelių vaikų pavyzdžių, kuriems Meksikoje net pavyko išgyti nuo neuroblastomos. Tikrai nevažiuotume, jeigu neturėtume vilties“, - tvirtino moteris. Neringa prašė pinigus aukoti per labdaros organizaciją, kad nekiltų jokių nesusipratimų ir būtų išvengta apgaulės: „Sulaukiu daug visokių atsiliepimų dėl to, kad renkame pinigus, todėl prašau padėti tik per „BmyCharity“. Šioje interneto svetainėje registruota daugybė privačių ir visuomeninių organizacijų prašymų aukoti pinigus. Paramos prašo ne tik sunkiomis ligomis sergantys žmonės, bet ir, pavyzdžiui, Afganistane žuvusiųjų karių motinos, įsteigusios pagalbos fondą karių artimiesiems.
 
Kaip sekasi Linui, galima sužinoti „Facebook“ grupėje „Linukas“.
 
Norintys ir galintys Linui, pinigus galite paaukoti per Paramos fondo sąskaitą www.bmycharity.com/LinasZibasAppeal
Natwest bank
Name of the account – FAN Linas Zibas
Account number – 89524934
Sorto code 55-81-28
 
Lino fondo registracijos numeris 1135974
 
 
 
  

Žymos: Vėžys, Linas Zibas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paauglystė – pereinamasis laikotarpis nuo motinos pieno prie tėvo stikliuko.