Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Daily Mail   |   2015-01-22

Sukčiai įsigudrino vogti iš išmaniųjų telefonų

  
Sukčiai įsigudrino vogti iš išmaniųjų telefonų
© Flickr/Pavlina Jane nuotr.
Už dyką siūlomas Wi-Fi gali pridaryti nemažai bėdų.

Atskleista, kaip paprastai kibernetiniai nusikaltėliai gali pasinaudoti bevieliu ryšiu (Wi-Fi) gauti duomenims iš jūsų telefono. Taip vos per kelias valandas jie gali iš jūsų nugvelbti tūkstančius svarų jums nė nepastebėjus.

Apgavikai pasikliauja tuo, kad žmonės dažnai itin atlaidžiai žiūri į viešo bevielio ryšio, prie kurio jungiasi su savo išmaniaisiais telefonais, saugomo paramterus.
Nors dauguma tokių Wi-Fi yra saugūs, kai kurie būna specialiai sukurti šalia jūsų kavinėje su nešiojamu kompiuteriu tyliai tūnančių nusikaltėlių.
 
„Daily Mail” aprašo „Channel 5” tyrimą, kuriame saugumo eksperto Jasono Harto specialus prietaisas kavinės lankytojų išmaniuosius telefonus privertė atsijungti nuo saugaus Wi-Fi ir prisijungti prie Harto sukurto tinklo jų savininkams to nė nežinant.
 
Harto prietaisui pavyko sėkmingai sekti, kas vyksta žmonių telefonuose ir kompiuteriuose.
 
Jei tokį prietaisą savo rankose turėtų sukčiai, jie jau būtų spėję įsilaužti į žmonių elektroniniu paštus, gauti prisijungimų detales, sekti, ką su telefonu veikia jo šeimininks ir netgi pavogti tūkstnačius svarų vos per kelias valandas.
 
Be Wi-Fi, duomenis iš jūsų kompiuterio ar telefono sukčiai gali vogti ir per aktyvuotą bevielį „Bluetooth” įrenginį, leidžiantį „kalbėtis” su kitais šalia esančiais prietaisais. Vadinasi, šalia sėdintis programišius su jo kompiuteryje taip pat aktyvuotu „Bluetooth” gali be jūsų žinios prisijungti prie jūsų telefono ir pasiimti visus
jam reikalingus duomenis.
 
Dažnai sukčiai savo sukurtiems nesaugiems Wi-Fi tinklams duoda itin nekaltus pavadimimus, pavyzdžiui „Nemokamas viešas Wi-Fi”, o tai paskatina išmaniųjų telefonų vartotojus tuoj pat prie jų prisijungti.
„Wi-Fi duomenys tarp kažieno kompiuterio, išmaniojo telefono ar bevielio interneto įrenginio gali būti matomi bet kam, kas tuo pačiu metu naudojasi tuo įrenginiu,” – sakė kompiuterinės įrangos ir programų saugumo produktus kuriančios įmonės „Sophos” atstovas Maximas Weinsteinas.
 
Tačiau, anot jo, nuo sukčių įmanoma apsisaugoti. „Jungiantis prie viešo interneto tinklo, susikurkite savo virtualų privatų tinklą (angl. Virtual Pritvate Network), kuris užtikrins, kad jūsų programos yra saugios ir, jums naudojantis internetu, lieka užšifruotos,” – patarė ekspertas.
 
Jis taip pat pažymėjo, kad yra daug saugiau naudotis 3G ar 4G mobiliaisiais tinklais, nes į juos daug sunkiau įsilaužti.
 
„Yra ne viena priežastis, kodėl per nesaugų Wi-Fi yra laužiamasi į žmonių telefonus ar kompiuterius. Tą gali daryti piktavalis kibernetinis nusikaltėlis, besitikintis gauti jūsų asmeninių ar finansinių detalių ateities apgavystėms. Tačiau tuo užsiimti gali ir bevielį internetą siūlanti kompanija stipresniai rinkodarai,” – sakė kitas „Sophos” partneris Mikas Bradshaw.
 
Anot jo, atsirti saugų nuo nusikaltėlių sukurto Wi-Fi tinklo itin sunku, tad geriau visada „galvoti, kad visi tinklai turi smalsių akių arba per juos bandoma manipuliuoti jūsų asmeniniais duomeninmis.”
 
„Channel 5” atlikta apklausa parodė, kad vienas iš penkių britų dažnai arba labai dažnai turi prieigą prie viešo bevielio interneto. Paprastai juo naudojamasi naršyti internete, skaityti elektroninius laiškus arba dalyvauti socialinės žiniasklaidos gyvenime.
 
 
  

Žymos: Internetas, Apgavystės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tėvas:
– Taip, sūneli, taip! O gerai! Drąsiau, dar žingsnelį, dar vieną!.. Šaunuolis! Tu gali vaikščioti! Motin, girdi, tempk kamerą, mūsų vaikas iš mokyklos diskotekos grįžo!